"Żółty" Wasilewski

(FIL)
Anglia. Broniący tytułu Manchester City i wicemistrz kraju Liverpool znów straciły punkty. Nadal rewelacyjnie spisuje się Southampton, który jest drugi w tabeli.

"Obywatele" tracą coraz większy dystans do lidera tabeli Chelsea Londyn. W sobotę, w wyjazdowym, widowiskowym meczu z Queens Park Rangers (2:2), punkt uratowali im dobrze spisujący się w bramce Joe Hart i autor dwóch goli Sergio Aguero. Ten ostatni z 12 trafieniami prowadzi w klasyfikacji strzelców.

O dwie bramki mniej na koncie ma Diego Costa, który przesądził o wygranej Chelsea na boisku Liverpoolu 2:1. To był 17. z rzędu mecz "The Blues" bez porażki we wszystkich rozgrywkach. Ich świetną serię mógł przerwać... sędzia Anthony Taylor, gdyby w 88 minucie podyktował rzut karny dla gospodarzy za rękę Gary'ego Cahilla.

- Zwykle każdy zespół zdobycie jednego punktu na Anfield Road traktuje jako fantastyczny wynik. Moja drużyna tego nie zaakceptowała i w drugiej połowie zagrała o zwycięstwo. Jestem bardzo zadowolony - mówił menedżer Chelsea Jose Mourinho. Radość z wygranej zmąciła mu kontuzja uda Cesca Fabregasa.

Swansea przed własną publicznością pokonała Arsenal Londyn 2:1. Były bramkarz "Kanonierów" Łukasz Fabiański skapitulował tylko po strzale Alexisa Sancheza (piłkę wyłożył mu jak na tacy Danny Welbeck), a obecny Wojciech Szczęsny po rzucie wolnym z około 25 metrów Gylfiego Sigurdssona oraz po "główce" Bafetimbiego Gomisa.

Obaj nasi reprezentacyjni bramkarze mieli sporo pracy także w pierwszej połowie, gdy sparowali kilka groźnych strzałów: Fabiański obronił m.in. uderzenie Welcecka, a Szczęsny Jeffersona Montero i Marvina Emnesa.

Southampton pokonał u siebie Leicester 2:0. Gole dla "Świętych" uzyskał Shane Long, którego nie powstrzymał m.in. Marcin Wasilewski (rozegrał cały mecz, dostał żółtą kartkę).

Manchester United z trudem pokonał u siebie Crystal Palace 1:0. Ciekawie wyglądała defensywa gospodarzy. Tworzyli ją: środkowy pomocnik Patrick McNair, prawoskrzydłowy Valencia oraz dwóch lewych obrońców Daley Blind i Luke Shaw.

W Championship Middlesbrough zremisowało z Bournemouth (z Arturem Borucem w bramce) 0:0, Derby rozgromiły Wolverhampton (z Tomaszem Kuszczakiem na rezerwie) 5:0.

Wyniki
Liverpool - Chelsea 1:2 (1:1), Can 9 - Cahill 14, Costa 67; Queens Park - Manchester C. 2:2 (1:1), Austin 21, Demichelis 76 s. - Aguero 32 i 83; West Ham - Aston Villa 0:0; Southampton - Leicester 2:0 (0:0), Long 75 i 80; Manchester U. - Crystal Palace 1:0 (0:0), Mata 67; Burnley - Hull 1:0 (0:0), Barnes 50; Tottenham - Stoke 1:2 (0:2), Chadli 77 - Krkić 6, Walters 33; Sunderland - Everton 1:1 (0:0), Larsson 67 - Baines 76 k.; West Bromwich - Newcastle 0:2 (0:1), Perez 45, Coloccini 62; Swansea - Arsenal 2:1 (0:0), Sigurdsson 75, Gomis 78 - Sanchez 63.