I liga siatkarzy. Trzecia z rzędu porażka krakowskich akademików.

AGH Kraków - Ślepsk Suwałki 0:3 (16:25, 18:25, 27:29)
AGH: Górski, Halaba, Surma, Mucha, Akala, Dzierwa, Głód (libero) oraz Łaba, Małysza, Kosiek, Walczykowski, Gnatek.
Ślepsk: Makowski, Skrzypkowski, Winnik, Rudzewicz, Schamlewski, Rawiak, Andrzejewski (libero) oraz Urbanowicz, Modzelewski, Kluth, Smoliński.

W 11. serii krakowianie przegrali mecz z rywalem, do którego tracili w tabeli trzy punkty. To oznacza, że raczej na dłużej zostaną w dolnej części tabeli (zajmują 11. lokatę w stawce 14 zespołów). Dla gospodarzy to trzecia z rzędu ligowa porażka, dla gości – czwarte kolejne zwycięstwo (w każdym przypadku było 3:0 dla nich).

Krakowianie zamierzali przełamać złą ligową passę, ale dwa pierwsze sety pokazały, że chyba się przeliczyli. Ekipa ze Słupska była wyraźnie lepsza. Dobrą zagrywką utrudniała wyprowadzenie ataku siatkarzon rywali, którzy w tym elemencie często sie mylili. To pozwoliło Ślepskowi kontrolować wydarzenia na parkiecie.

W pierwszym secie na przerwie technicznej było 4:8, później przyjezdni powiększali przewagę (11:20). Po zmianie stron wcale nie było lepiej (6:12), ale zryw AGH w drugiej części partii (z 11:21 do 18:22), choć nie przyniósł zwycięstwa, dawał nadzieję na odwrócenie losów rywalizacji w następnej części.

I faktycznie, grający dotychczas koncertowo suwałczanie znacznie spuścili z tonu. Krakowianie zaczęli się rozkręcać, odskakując na 5 punktów (10:5). Z prowadzenia nie cieszyli się jednak zbyt długo, wkrótce było 11:11, a następnie 11:14, 14:17.

Miejscowi nie zrezygnowali jednak z walki, szybko złapali rywali, a w końcówce nawet mieli kilka piłek setowych. Zmarnowali jednak cztery takie szanse. Natomiast przyjezdni wykorzystali już pierwszą swoją okazję do zakończenia meczu (decydujący punkt zdobyli po dotknięciu siatki przez krakowian).

Mecze 12. kolejki I ligi rozegrane zostaną już najbliższą środę. Ekipa AGH wybiera się do Nysy, gdzie zmierzy się z czwartą obecnie w tabeli Stalą.