Został tylko Krakbet

PAN
Krzysztof Kusia (z prawej) najbardziej przyczynił się do wygranej Krakbetu. Fot Andrzej Wiśniewski
Futsalowi kibice liczyli,. że dojdzie do kolejnej rywalizacji Kupczyka Darkomp z Krakbetem, tym razem w ćwierćfinale Pucharu Polski, ale do tego etapu doszedł tylko Krakbet. Kupczyk po zaciętym meczu uległ 4-5 Rekordowi Bielsko Biała, choć do przerwy prowadził 3-1. Krakbet kontynuuje zaś zwycięską passę w tym sezonie i pokonał Gwiazdę Ruda Śląska 9-3 (1-2).

FUTSAL. Dwie krakowskie drużyny rywalizowały w Pucharze Polski

Początek meczu wcale nie wskazywał na wygraną Krakbetu, bowiem po 5 minutach goście prowadzili 2-0 po golach weterana i byłego kadrowicza Mirosława Miozgi. Gospodarzom było ciężko, bowiem musieli rywalizować z rywalem i sędziami, którzy przez osiem minut nie odgwizdali Krakbetowi ani jednego faulu, choć raz po raz piłkarze Gwiazdy sprowadzali gospodarzy do parkietu. W 17 minucie Dąbrowski zdobył kontaktową bramkę, a jego koledzy kilkakrotnie marnowali wyborne okazje. Ojcem sukcesu Krakbetu okazał się Krzysztof Kusia. Jego gol w 23 minucie był kluczowym dla losów meczu. Cała defensywna taktyka Gwiazdy wówczas runęła i krakowianie szybko wyszli na prowadzenie 5-3. Goście zdecydowali się na manewr z wycofanym bramkarzem, ale zapłacili za to słoną cenę, bo po lobach Kusi, a nawet bramkarza Machlowskiego tracili kolejne bramki. W kolejnej fazie rozgrywek Pucharu Polski Krakbet podejmować będzie rekord Bielsko-Biała. - Czynimy starania aby od września grać w hali Wisły co po połączeniu TS Wisła z Krabetem ma największy sens. Gdy w hali Wisły wyburzona zostanie scena i cześć trybun powstanie wystarczająco dużo miejsca aby rozgrywać mecze futsalu - mówi rzecznik Krakbetu Grzegorz Falk.

Krakbet Kraków - Gwiazda Ruda Śląska 9-3 (1-2)

0-1 Miozga 3, 0-2 Miozga 5, 1-2 Dąbrowski 17, 2-2 Kusia 23, 3-2 Brak 31, 4-2 Nocoń 31, 5-2 Pater 53, 5-3 Rabczak 34, 6-3 Kusia 36, 7-3 K. Marzec 36, 8-3 Machlowski 39, 9-3 Kusia 39.

Sędziowali Jarukiewicz i Banaś (Knurów). Widzów 150.

Krakbet: Machlowski - Dąbrowski, K. Marzec, Kusia, Pater oraz Nocoń, Podgórski, Brak, Szymanowski, S. Marzec. (PAN)