Nasza Loteria

Zostali zmuszeni do wysiłku

Kłos Olkusz zgodnie z planem pokonał w wyjazdowym spotkaniu Biskupice 3-0, ale trafił na zacięty opór rywali. Dla olkuszan, po wyprawie do Andrychowa, było to drugie po względem trudności spotkanie. Pamiętali o haśle "bij faworyta"

Sporo punktów olkuszanie zdobyli blokiem. FOT. JERZY ZABORSKI

III LIGA SIATKARZY. Kłos Olkusz wygrał wyjazdowe spotkanie z Biskupicami, w trzech setach, ale gospodarze tanio skóry nie sprzedali, potrafiąc powstać z kolan z beznadziejnej sytuacji

Olkuszanie pamiętali, że gospodarze z pewnością będą hołdować zasadzie "bij faworyta". Poza tym, po niespodziewanej wpadce w wyjazdowym spotkaniu z Laskową 2-3, nagle widmo znalezienia się poza pierwszą "szóstką" zajrzało im głęboko w oczy. - Przed sezonem mieliśmy okazję zagrania sparingu z Biskupicami i wówczas wygraliśmy dość gładko - wspomina Roman Socha, trener olkuskich siatkarzy. - Jednak tym razem postawili nam trudniejsze wymagania. Pokazali się jako grupa niesamowicie walczących i zdeterminowanych zawodników. Z jednej strony musieliśmy się sporo napracować, żeby odnieść końcowy sukces, ale z drugiej strony dobrze, że ktoś stawia nam wymagania, bo zanim dotrzemy do baraży o II ligę, moglibyśmy się przyzwyczaić, że wszystko przychodzi nam lekko, łatwo i przyjemnie, a wcale tak nie jest - przypomina Roman Socha. Dobry początek olkuszan

Pierwszego seta olkuszanie rozpoczęli od prowadzenia 4-0. - Początek z pewnością ustalił przebieg dalszej rywalizacji w tej partii - uważa olkuski szkoleniowiec. - Może trochę słabiej funkcjonowało nasze przyjęcie i dlatego gospodarze do końca wierzyli w możliwość wygrania tej partii. Jednak skutecznym blokiem sporo punktowaliśmy i to zdecydowało, że ostatecznie wygraliśmy set otwarcia do dziewiętnastu - cieszy się trener Socha.

Gospodarze zademonstrowali jednak w tego dnia charakter, bo drugiego seta rozpoczęli od prowadzenia 3-1. - Jednak wtedy w głowach moich zawodników "zapaliło się" czerwone światełko ostrzegawcze, że jak się nie sprężą, to sprawy mogą przybrać dla nas niekorzystny obrót - podkreśla Roman Socha. - Sytuacja zmieniła się na lepsze wraz z pojawieniem się na zagrywce Damiana Sochy. Z kolei w bloku brylowali Parkitny, Chachulski i Bartnik. W tym fragmencie gry zespół pokazał wielką klasę, wyciągając wynik od 3-1 dla Biskupic do 11-3 Olkusza - cieszy się trener Socha.

Trochę futbolu na parkiecie

W tym okresie na parkiecie kibice byli świadkami także namiastki futbolu. - Karkos upadając na parkiet nogą zdołał odbić piłkę, która została rozegrana, a akcja została zakończona zdobyciem przez mój zespół punktu. Tak też można. Wszystkie środki prowadzą do celu - podkreśla z uśmiechem olkuski szkoleniowiec.

W trzecim secie zespół z Biskupic zaatakował raz jeszcze, licząc na uśpienie czujności olkuskich zawodników. - Chyba miejscowi znają się na psychologii, bo rzeczywiście, w szeregi moich zawodników wkradło się pewne rozprężenie - przyznaje Roman Socha. - Przegrywaliśmy już 1-6. Znowu źle funkcjonowało nasze przyjęcie, które zazwyczaj było naszym atutem, ale niech tam, raz w sezonie mogło nam się to zdarzyć. Lepiej, że teraz niż miałoby nam się to trafić w przyszłości - analizuje trener Socha. - Jednak w końcówce udało nam się dopaść przeciwników, doprowadzając do stanu 18-18. Jak już ich potem złamaliśmy, tak nie oddaliśmy prowadzenia do końca. Wygraliśmy trzeciego seta, stawiając pieczęć na wygranej. Zawsze to miło wygrać do zera na trudnym terenie z zespołem, który nie tak dawno był na fali, zgłaszając aspiracje do miejsca na najniższym stopniu podium. Poza tym jedyne dwa sety straciliśmy w konfrontacji z liderem w Andrychowie, więc niech tak zostanie, przynajmniej do zakończenia pierwszej fazy rozgrywek, zanim dojdzie do podziału na grupy - kończy trener Socha.

W innych meczach:

UKS Gminy Brzeszcze - Hutnik Dobry Wynik Kraków 1-3 (12-25, 25-13, 22-25, 13-25), GKPS Gorlice - GSKS Laskowa 3-1 (22-25, 25-20, 25-19, 25-19); , Politechnika Krakowska - Sokół Tarnów 1-3 (15-25, 15-25, 25-22, 20-25).

1. Andrychów 12 35 36-2

2. Olkusz 12 34 35-4

3. Janina 12 24 28-16

4. Hutnik 12 24 27-16

5. Chełmek 12 22 26-21

6. Biskupice 12 22 26-21

7. Kęczanin II 12 19 24-23

8. Tarnów 12 19 24-25