Zrodził się problem

Jerzy Zaborski
Wiktor Macek i Jarosław Macionczyk (z lewej) w tej akcji ograli rywali
Wiktor Macek i Jarosław Macionczyk (z lewej) w tej akcji ograli rywali fot. Jerzy Zaborski
I liga siatkarzy. Dla Kęczanina własna hala nie okazała się atutem na starcie walki o byt

– No i zrobił się problem _– oto pierwsze słowa trenera Marka Błasiaka po drugim meczu. – _Sami zafundowaliśmy sobie presję wyniku w kolejnych potyczkach. Będziemy musieli teraz jakoś „wypić to piwo”.

Nie tak w Kętach wyobrażano sobie początek walki o utrzymanie w szeregach pierwszoligowców. Wprawdzie pierwszy set meczu otwarcia potoczył się pod dyktando gospodarzy, ale potem było już coraz trudniej. Owszem, gra toczyła się „na styku”, ale w kluczowych momentach gospodarze nie potrafili skończyć kilku akcji, żeby wypracować sobie zaliczkę, która dałaby im większy komfort gry.

W czwartej odsłonie kęczanie zagrali o wszystko. _– Gdybyśmy ją przegrali, mecz otwarcia byłby dla rywali, a wtedy nie chcę nawet myśleć, jaka byłaby atmosfera przed drugim spotkaniem _– analizuje Błasiak.

Kęczanom udało się wtedy jednak kontrolować grę. Prowadzili 16:14, 18:15. Przy stanie 21:17 poczuli, że o losach pierwszego spotkania zdecyduje tie-break.

W nim kibice byli świadkami prawdziwego horroru. Gra toczyła się na przewagi, a żadnej ze stron nie udało się postawić kropki nad „i”. W dodatku goście mieli trzy piłki meczowe. Ostatecznie to jednak gospodarzom udało się przeciągnąć szczęście na swoją stronę.

Zdecydowanie natomiast oddali pole w trzecim secie. Okazuje się, że nie chodzi o styl, tylko regularne punktowanie.

Teraz musimy się martwić, jak wygrać jeden mecz w Świdniku, żeby ewentualnie wrócić na decydujące spotkanie do Kęt _– kończy Marek Błasiak. – _Jeśli nie uda nam się utrzymać w gronie pierwszoligowców, to chyba trzeba będzie dać sobie spokój z __seniorską siatkówką.