Żużel. Kłopotów Arge Speedway Wandy Kraków ciąg dalszy, klub...

Żużel. Kłopotów Arge Speedway Wandy Kraków ciąg dalszy, klub stracił dwóch zawodników. Wycofa się z rozgrywek?

Zdjęcie autora materiału
Artur Bogacki

Gazeta Krakowska

©Joanna Urbaniec / Polska Press

Kolejne złe wieści dobiegają z drużyny Arge Speedway Wandy Kraków. Jak podał "Przegląd Sportowy", dwóch zawodników Rasmus Jesnen i Claus Vissing rozwiązało kontrakty, a powodem mają być zaległości finansowe wobec nich. Klub uważa, że umowy obowiązują.

©Joanna Urbaniec / Polska Press

Krakowski Klub Żużlowy, który wystawia w Nice 1. Lidze Żużlowej zespół pod szyldem Arge Speedway Wanda, wydał oświadczenie w tej sprawie. Napisano w nim, że zadłużenie jest spłacane, a powodem absencji Duńczyków jest fakt, że ich rodzima federacja cofnęła im licencję na starty w Polsce. "PS" twierdzi, że... poprosili o to sami zawodnicy. Nie zamierzają jeździć dłużej za darmo, a nie chcą się też narazić na wysoką karę finansową za odmowę występu w spotkaniu.


"Arge Speedway Wanda Kraków oświadcza, że mimo publikacji medialnych kontrakty Rasmusa Jensena i Clausa Vissinga nie zostały rozwiązane i są nadal obowiązujące dla obu stron. Obecnie duńska federacja cofnęła licencje wyżej wymienionym zawodnikom na starty w naszym kraju, dlatego nie można skorzystać z w/w zawodników podczas spotkań ligowych."

Na tym nie koniec wyjaśnień działaczy: "Klub odnosząc się do sprawy zawodników, informuje, że w/w żużlowcy przed meczem ze Startem Gniezno nie oszczędzając się uczestniczyli w nocnym aktywnym zwiedzaniu Krakowa, co mogło znacząco wpłynąć na ich dyspozycje następnego dnia, a to także wpłynęło na stosunek klubu względem obu Duńczyków".

KKŻ ma kłopoty finansowe nie od dziś. Lista dziwnych zdarzeń jest dłuższa. Po kontuzji Ernesty Koza konieczne było pozyskanie drugiego polskiego seniora. Sięgnięto po Wojciecha Lisieckiego, który nie łapał się do kadry II-ligowego Kolejarza Rawicz. W dwóch ostatnich meczach klub wystawił tylko jednego juniora, bo zdolnych do jazdy nie ma więcej, a do transferu nie doszło.

Trener Adam Weigel, który podał się do dymisji, lecz nie została przyjęta (oficjalnego komunikatu w tej sprawie klub nie wydał), nie prowadził drużyny w dwóch poprzednich meczach. Do Rybnika nie pojechał, a domowe starcie ze Speed Car Motor Lublin oglądał z trybun.

Zespół z Nowej Huty zamyka tabelę (2 pkt) i jest głównym kandydatem do spadku. Pojawiły się nawet głosy, że wycofa się z rozgrywek.

"Arge Speedway Wanda zaprzecza również jakoby myślała o wycofaniu z Nice PLŻ. Taki pomysł ani razu nie powstał w głowach działacz,y a klub zamierza walczyć do ostatniego ligowego meczu" - napisano w oświadczeniu.

MISTRZOSTWA ŚWIATA W PIŁCE NOŻNEJ ROSJA 2018:

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Przykre

Tankowac czy nie?! (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

A ja codziennie tankuje na ARGE by wspierac Krakowski zuzel przykre Bo liczylem ze sie rozwina majac takiego sponsora...

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

NAUCZYCIEL ROKU | Trwa głosowanie

NAUCZYCIEL ROKU | Trwa głosowanie

Gigantyczna galeria handlowa rośnie w Wieliczce [ZDJĘCIA]

Gigantyczna galeria handlowa rośnie w Wieliczce [ZDJĘCIA]

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców

Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?

Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?