Żużel. Szczepaniak w formie

Artur Bogacki
Zawodnicy Arge Speedway Wandy Kraków przygotowują się do niedzielnego meczu - u siebie z ekipą Wybrzeża Gdańsk.

Mateusz Szczepaniak w poniedziałek wystąpił w Abensbergu, w kwalifikacyjnym turnieju do Grand Prix. Żużlowiec nowohuckiego klubu na listę startową dostał się z dodatkowego powołania, a swoją postawą przekonał, że na to wyróżnienie zasłużył.

W Niemczech uplasował się na drugiej pozycji, zdobywając 12 punktów (1, 3, 3, 2, 3). O „oczko” lepszy był Duńczyk Peter Kildemand. Szczepaniak oczywiście wywalczył awans, 15 czerwca w Olching pojedzie w półfinale. Dopiero w ostatnim turnieju, GP Challenge, zawodnicy wywalczą przepustki do indywidualnych mistrzostw świata 2018.

Szczepaniak jest w tym sezonie w życiowej formie. Wysoko punktuje w lidze, świetnie radzi sobie też w turniejach indywidualnych. M.in. uzyskał stałe miejsce w cyklu mistrzostw Europy (SEC). Nadal rywalizuje w indywidualnych mistrzostwach Polski - 19 czerwca wystartuje w półfinale (na organizatora wyznaczono Opole, ale być może będzie zmiana miejsca). Na liście startowej jest też jego klubowy kolega Ernest Koza, a w gronie rywali znaleźli się m.in. Przemysław Pawlicki i Janusz Kołodziej.

W Krośnie odbyły się kolejne zawody Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. Arge Speedway Wanda znów wystawiły niepełny skład - jechał tylko Piotr Pióro, który zaliczył przyzwoity występ, zdobył 6 pkt (1, 2, 2, 1) - i nie została sklasyfikowana. Najlepsza okazała się Stal Rzeszów (24 pkt).