Kenneth Bjerre (Grupa Azoty Unia Tarnów) zajął w Gorican 2. miejsce
Kenneth Bjerre (Grupa Azoty Unia Tarnów) zajął w Gorican 2. miejsce Sebastian Maciejko
Piotr Pawlicki wygrał w Gorican finał kwalifikacji do tegorocznych indywidualnych mistrzostw Europy (SEC). W gronie siedmiu zawodników, którzy wywalczyli w turnieju stałe miejsce w cyklu, są także Kenneth Bjerre (Grupa Azoty Unia Tarnów), Nicolai Klindt i Mateusz Szczepaniak (obaj Arge Speedway Wanda Kraków).

Zawody SEC Challenge w Chorwacji zakończyły się pewnym triumfem Pawlickiego, który zdobył 13 pkt. Na 2. pozycji sklasyfikowany został Bjerre (11 pkt), a o pozostałe lokaty toczyła się zacięta walka. Dość powiedzieć, że następnych ośmiu zawodników dzielił tylko punkt.

Ostatniego żużlowca na podium wyłonić musiał dodatkowy bieg, z udziałem 4 zawodników, którzy mieli po 9 pkt. W tym gronie byli m.in. Klindt (0, 3, 3, 3, 0) oraz Szczepaniak (3, 3, 0, 1, 2). W barażu zajęli w tej kolejności dwie czołowe lokaty (czyli 3. i 4. miejsce), wyprzedzając Martina Smolińskiego oraz Kacpra Gomólskiego.
Siódme, ostatnie premiowane awansem, miejsce zapewnił sobie w kolejnym dodatkowym wyścigu jego zwycięzca Adrian Miedziński.

Rywalizacja w SEC składać się będzie w tym roku z czterech eliminacji. Pierwsza runda odbędzie się 30 czerwca w Toruniu. Później zawody odbędą się: 15 lipca w Guestrow, 5 sierpnia w Hallstavik i 16 września w Lublinie. Wcześniej zapewnione miejsce w cyklu mieli: Nicki Pedersen, Vaclav Milik, Grigorij Łaguta, Krzysztof Kasprzak i Leon Madsen. Stawkę uzupełni trzech zawodników, którym organizator, firma One Sport, przyzna stałe "dzikie karty".

Wyniki SEC Challenge
1. Przemysław Pawlicki (Polska) 13 (3, 2, 3, 2, 3)
2. Kenneth Bjerre (Dania) 11 (1, 3, 2, 2, 3)
3. Nicolai Klindt (Dania) 9+3 (0, 3, 3, 3, 0)
4. Mateusz Szczepaniak (Polska) 9+2 (3, 3, 0, 1, 2)
5. Martin Smolinski (Niemcy) 9+1 (2, 2, 1, 1, 3)
6. Kacper Gomólski (Polska) 9+0 (1, 2, 3, 3, 0)
7. Adrian Miedziński (Polska) 8+3 (3, 1, 2, 2, d)

8. Mikkel Bech (Dania) 8+2 (1, 1, 1, 3, 2)
9. Andriej Kudriaszow (Rosja) 8+1 (0, 3, 3, 0, 2)
10. Michael Jepsen Jensen (Dania) 8+0 (0, 2, 2, 2, 2)
11. Jurica Pavlić (Chorwacja) 7 (3, 0, 0, 3, 1)
12. Kim Nilsson (Szwecja) 7 (2, 1, d, 1, 3)
13. Andrzejs Lebedevs (Łotwa) 5 (2, d, 1, 1, 1)
14. Timo Lahti (Finlandia) 4 (1, 0, 2, 0, 1)
15. David Bellego (Francja) 3 (0, 1, 1, 0, 1)
16. Janusz Kołodziej (Polska) 2 (2)
17. Andriej Karpow (Ukraina) 0 (t, w, d, w, w)
18. Piotr Protasiewicz (Polska) ns

#TOPSportowy24

- SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Materiał oryginalny: Żużlowcy Grupy Azoty Unii Tarnów i Arge Speedway Wandy pojadą w mistrzostwach Europy - Gazeta Krakowska