Zwiedzamy Kraków w trzy dni

Zwiedzamy Kraków w trzy dni

Zdjęcie autora materiału

Dziennik Polski 24

04_html_m47d5d59d.jpg
Michał Rożek, "Zwiedzamy Kraków w trzy dni", Wydawnictwo WAM, Kraków 2008.
04_html_m47d5d59d.jpg

Wakacje z książką

Ani Krakowa, ani Michała Rożka przedstawiać nie trzeba. Trzeba jednak mieć świadomość, że są w tym mieście skarby, którymi warto się podzielić. Takim skarbem na przykład jest... Michał Rożek o Krakowie piszący.
Lubiany historyk w polecanej dzisiaj przez nas książce "Zwiedzamy Kraków w trzy dni" tak oto zaczyna swoją opowieść: "Kraków, dawna stolica Polski i rezydencja monarsza, miejsce koronacji oraz wiecznego spoczynku królów, bogate w cenne dzieła sztuki klasy światowej. Dzisiaj miasto tętniące życiem, bardzo chętnie odwiedzane przez turystów z całego świata".
Do turystów kieruje też swoją publikację Michał Rożek, oprowadzając ich po doskonale znanych nam okolicach Starego Miasta, Stradomia i Kazimierza, ale też prowadząc po odleglejszych nieco Bronowicach czy Nowej Hucie. Ciekawi historycznych anegdot z satysfakcją zwrócą uwagę na gawędziarski styl narracji. Bo choć opowieści dotyczące Krakowa często dotyczą odległych czasów, to pióro Rożka sprawia, że ożywają one za każdym razem, gdy otwieramy jego książki. Także ten przewodnik.
Książkę Michała Rożka można nabyć w letniej akcji "Wakacje z książką". 50-procentowy rabat na publikację udzielają księgarnie WAM-u w Krakowie przy ul. Kopernika 26 oraz w Nowym Sączu przy ul. ks. Piotra Skargi 10. Odpowiedni kupon drukujemy w gazecie.
Jutro przyjrzymy się "Nowemu życiu" Orhana Pamuka.
Marcin Wilk

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo