Zwycięska inauguracja Akademii

STM
FUTSAL. W czasie minionego weekendu zainaugurowane zostały rozgrywki trzeciej grupy drugiej ligi Polskiej Ligi Futsalu.

Rywalizuje w niej w tym sezonie pięć zespołów, w tym prowadzona przez trenera Jakuba Drwala drużyna Akademii Futsal Tarnów.

Na inaugurację tarnowianie zagrali w sobotę w hali Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 1 w Tarnowie-Mościcach z RAF Heiro Rzeszów. Pojedynek ten rozpoczął się od trafienia grającego trenera gości, Łukasza Krawczyka, dzięki bramkom Marcina Szczerby i Artura Barszcza do przerwy gospodarze prowadzili jednak 2-1. Druga połowa rozpoczęła się od gola strzelonego przez Radosława Trawkę, w odpowiedzi rzeszowskiego bramkarza dwukrotnie pokonał jednak Grzegorz Witek (w pierwszym przypadku dobijając piłkę po strzale Szczerby, w drugim kończąc celnym strzałem kontrę tarnowian). Kolejne minuty przyniosły wymianę "ciosów".

W odpowiedzi na trafienie Szymona Szpara, Tomasz Mrożek sfinalizował zagranie M. Szczerby i było 5-3. Po trafieniu Piotra Krawczyka, goście na minutę przed końcem spotkania zdecydowali się na wycofanie bramkarza. Nie przyniosło to jednak oczekiwanego przez nich efektu. Wręcz przeciwnie, piłkę odebrał rzeszowianom Artur Bodnar, a akcję tarnowian zakończył celnym strzałem Barszcz, ustalając wynik na 6-4 (2-1) dla Akademii Futsal Tarnów.

Akademia Futsal Tarnów: Marcin Cecot, Grzegorz Witek, Damian Świątek, Dawid Szczerba, Dawid Bodnar - Tomasz Hebda, Artur Barszcz, Dawid Palej, Krystian Kuta, Tomasz Mrożek, Rafał Piszczek, Marcin Szczerba.

W innym meczu: UKS Futsal Nowiny - Góral Tryńcza 2-3. Pauzował: UKS Jedynka Busko Zdrój.

1. Akademia 1 3 6-4

2. Góral 1 3 3-2

3. Futsal 1 0 2-3

4. Heiro 1 0 4-6