Zwycięski debiut Agnieszki Radwańskiej

SAS
16-letnia tenisistka z Krakowa Agnieszka Radwańska znakomicie wystartowała wczoraj w turnieju juniorek wielkoszlemowego French Open na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu.

Na kortach Rolanda Garrosa

W swoim pierwszym występie w tak dużej i prestiżowej imprezie zawodniczka Nadwiślanu pokonała na korcie numer 5 w ciągu 62 minut Amerykankę Krysty Marcio 6-0, 6-2.
   Agnieszka szybko opanowała debiutancką tremę. Tylko na samym początku pojedynku przy własnym serwisie przegrywała 15-30, ale trzy zwycięskie piłki z rzędu dodały jej otuchy i wiary w sukces.
   W I secie tenisistka z USA stawiała wiekszy opór jedynie w czwartym gemie, natomiast w II secie pewne obawy mogła mieć Polka w siódmym gemie, który jednak zakończył się dla niej szczęśliwie i już nic nie stało na przeszkodzie, aby sięgnęła po zwycięstwo.
   O jej przewadze świadczą liczby. Agnieszka wygrała we wczorajszym meczu 62 piłki przy 33 rywalki. Zaserwowała jednego asa, nie popełniła żadnego podwójnego błędu serwisowego (Amerykanka - osiem), tylko 11 niewymuszonych błędów (Marcio - 34). Nieczęsto atakowała przy siatce, ale jeśli już to robiła, to bardzo skutecznie - dziewięć z jedenastu akcji zakończyło się powodzeniem.
   Niemal bez walki awansowała inna nasza juniorka Marta Leśniak, ponieważ jej przeciwniczka Jennifer-Lee Heinser, po wygraniu pierwszego gema, musiała z powodu kontuzji skreczować. W drugiej rundzie Radwańska zmierzy się z rozstawioną z nr. 5 reprezentantką Szwajcari Timeą Bacsinszky, a Leśniak - z Kanadyjką Melanie Glorią.
   Do turnieju głównego nie zakwalifikowała się młodsza siostra Agnieszki Radwańskiej - Urszula, która w I rundzie eliminacji uległa Niemce Dominice Ripoll 6-4, 3-6, 1-6.