Zwycięski Disney

AS
Hokejowy horror w Dallas! O zwycięstwie "Kaczorów" z Anaheim z zespołem gospodarzy "Gwiazdami" (4-3) zadecydowała dopiero piąta dogrywka! W 55 sekundzie Czech Petr Sykora pokonał bramkarza gospodarzy Turco.

Rozstrzygnięcie w 5. dogrywce!

Zespół z Anaheim, należący do wytwórni filmowej Walta Disneya, jest rewelacją rozgrywek o Puchar Stanleya. W I rundzie wyeliminował broniących trofeum hokeistów Detroit.
   Mecz pomiędzy Dallas a Anaheim jest czwartym najdłuższym spotkaniem w historii rozgrywek o Puchar Stanleya. Dogrywki trwały łącznie 80 min i 55 s. Hokeiści przebywali na lodzie w sumie przez 140 min i 55 s. Najdłuższy w historii mecz odbył się w 1936 roku (Detroit - Montreal Maroons 1-0). Dogrywki trwały 116 min i 30 s, cały mecz 176 min 30 s.
   W drugim meczu New Jersey wygrał z Tampa Bay 3-0. "Diabły" są jedynym niepokonanym zespołem na własnym lodowisku w tegorocznym Pucharze Stanleya. Mają na koncie 4 zwycięstwa.
   Konferencja Wschodnia: New Jersey - Tampa Bay 3-0, play off 1-0.
   Konferencja Zachodnia: Dallas - Anaheim 3-4 (po pięciu dogrywkach), play off 0-1. (AS)