Zwycięski gol zmiennika Olkowskiego

Jerzy Filipiuk
W dzisiejszym meczu 17. kolejki Bundesligi FC Koeln niespodziewanie pokonał na własnym boisku wicelidera tabeli (8 punktów straty do Bayernu Monachium) Borussię Dortmund 2:1.

W drużynie gospodarzy do 70 minuty grał Paweł Olkowski, którego zmienił Anthony Modeste, autor zwycięskiej bramki (w 90 minucie). 7 minut wcześniej do remisu doprowadził Simon Zoller. Polak w pierwszej połowie był faulowany na polu karnym Borussii, ale arbiter nie wskazał na wapno.

W ekipie gości zabrakło Łukasza Piszczka, który ponownie siedział na ławce rezerwowych. W rundzie jesiennej Polak rozegrał tylko osiem spotkań, w tym pięć w pełnym wymiarze czasowym. Nie strzelił gola, zobaczył jedną żółtą kartkę.

Prowadzenie dla Borussii uzyskał głową Sokratis Papastathopoulos. Potem kolończycy mieli okazję do wyrównania, ale gole zaczęli strzelać dopiero w końcówce spotkania.

Tym razem do siatki nie trafił Pierre-Emerick Aubameyang (Borussia), ale z 18 golami na koncie nadal prowadzi w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców Bundesligi. Za nim plasuje się duet z Bayernu Monachium: Robert Lewandowski (15) i Thomas Mueller (14).