Zwycięski maraton

(PAN)
Siatkarki z Wieliczki w ciągu dwóch dni rozegrały dwa mecze. Po sobotnim, wygranym gładko 3-0 spotkaniu u siebie z KS Ogniwo Piwniczna wybrały się powalczyć o ważne punkty z zespołem Gryfa Brzesko.

III liga siatkarek

Ich przeciwniczki to bardzo solidna drużyna, plasująca się obecnie wyżej w ligowej tabeli niż wielickie siatkarki. Natomiast zespół wielicki po przełamaniu kryzysu z końcówki pierwszej rundy i dwóch poprzednich zwycięstwach jechał zrewanżować się gospodyniom za niewielką porażkę z poprzedniej rundy. Zapowiadał się atrakcyjny i emocjonujący pojedynek. I tak też się stało. Od pierwszych minut spotkania trwał zacięty bój do ostatniej piłki. Set pierwszy to obustronna wyrównana walka o narzucenie swojego stylu gry przeciwnikowi i złapanie właściwego rytmu prowadzenia boiskowych akcji, wygrana ostatecznie nieznacznie przez gospodynie spotkania. Przez dwa następne sety trwał emocjonujący, obfitujący w długie wymiany piłek boiskowy bój z lekką przewagą drużyny z Wieliczki przede wszystkim w grze w obronie, gdzie począwszy od skutecznego szczelnego bloku zawodniczek MKS MOS Wieliczka po bardzo udane efektowne kontry po wyblokach, zostały one wygrane przez tę drużynę. Set czwarty to z kolei większa skuteczność w grze zawodniczek Gryfa Brzesko, w drużynie z Wieliczki nastąpiło niewielkie rozluźnienie i brak koncentracji, co zaowocowało, niestety, przegraniem tej partii. Zapowiadał się ciekawy i interesujący tie-break. Od początku rozgorzała niesamowita walka o każdy punkt, przewaga przechodziła z drużyny na drużynę, trenerzy i same zawodniczki obu zespołów okrzykami mobilizowali się do jeszcze większego wysiłku i poświęcenia w grze obronnej. Żadna z drużyn nie chciała "odpuścić" i z determinacją walczyła o zwycięstwo. Ostatecznie po bardzo widowiskowej i emocjonującej końcówce seta szczęście uśmiechnęło się do zespołu z Wieliczki i spotkanie zostało przez niego wygrane 3-2.