Zwycięski powrót Romoerena

(AS)
Skoki narciarskie. Na Wielkiej Krokwi w Zakopanem rozegrano dwa konkursy o Puchar Kontynentalny.

W sobotę wygrał 20-letni Słoweniec Anze Semenic, który oddał skoki na 126 i 128,5 metra. Na trzecim miejscu uplasował się Cene Prevc, młodszy brat wicelidera Pucharu Świata Petera. Na 7. pozycji skończył zawody 32-letni były rekordzista w długości skoku, Norweg Bjoern Einar Romoeren, który wrócił do skakania po kilkumiesięcznej przerwie i był to dla niego pierwszy w tym sezonie start w międzynarodowym konkursie.

Polska mogła wystawić aż 14 skoczków, ale spisali się oni słabo. Najwyżej, na 14. pozycji, był aktualny mistrz świata juniorów Jakub Wolny po skokach na 115 i 118,5 metra.

W niedzielnych zawodach Norweg Romoeren spisał się jeszcze lepiej, wygrał po skokach na 131 i 129,5 m. Drugi był Anze Laniska, trzeci Cene Prevc. Znacznie lepiej spisali się Polacy. Krzysztof Biegun prowadził po I serii, w której skoczył 128 m. Druga próba była znacznie krótsza, skoczek lądował na 115,5 m i spadł na 5. miejsce. Stefan Hula był 7., Jakub Wolny 11., Andrzej Zapotoczny 17., Aleksander Zniszczoł 19., a Jakub Kot 29.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Słoweniec Nejc Dezman – 731 punkty, Stefan Hula jest 14. z 323 punktami, Klemens Murańka 20.