Zwycięskie roszady

STM
W pierwszym w tym sezonie spotkaniu przed własną publicznością występująca w małopolskiej lidze juniorów starszych drużyna MKS Pałac Młodzieży zmierzyła się z krakowskim Kusym.

Piłka ręczna juniorów

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy po dwóch bramkach Filipa Kępińskiego oraz trafieniu Mikołaja Grzesika w 4. min prowadzili 3-1. Dwie minuty później było wprawdzie 4-3 dla krakowian, ale w 11. min, dzięki dwóm celnym rzutom Pawła Kuty oraz bramce Bartosza Bommersbacha, miejscowi odzyskali dwubramkowe prowadzenie (6-4). Minutę później było 7-5 dla Pałacu, w kolejnych minutach krakowianie rzucili jednak sześć bramek z rzędu, doprowadzając do korzystnego dla siebie wyniku 11-7. Po czasie wziętym przez trenera Józefa Bommersbacha, gospodarze zaczęli odrabiać straty i do przerwy - głównie dzięki skutecznym akcjom Mikołaja Grzesika (4 bramki) - zmniejszyli dystans do jednego trafienia. W drugiej połowie tarnowski szkoleniowiec zmienił ustawienie zespołu (indywidualnie kryty Mikołaj Grzesik przeszedł na lewe rozegranie, a odcinany od piłki Bartosz Bommersbach "powędrował" na prawe skrzydło) i na efekty tego nie trzeba było długo czekać. Po trzech bramkach Bartosza Bommersbacha oraz celnych rzutach Pawła Kuty, Mikołaja Grzesika i Rafała Ziętkowskiego, w 40 min na tablicy pojawił się bowiem wynik 20-15 dla Pałacu. W 53 min przewaga tarnowian wzrosła do 8 bramek (28-20) i było praktycznie po meczu. W końcówce spotkania krakowianie, na skutek indywidualnego krycia Mikołaja Grzesika i Bartosza Bommersbacha, zmniejszyli nieco straty, ostatecznie MKS PM wygrał jednak 30-25 (14-15). Wyróżniającymi się postaciami w zwycięskim zespole byli: Filip Kępiński, Mikołaj Grzesik, Bartosz Bommersbach oraz grający z grypą Rafał Ziętkowski. W drugiej połowie na słowa uznania zasłużył również Mariusz Dziubaczka.
   MKS PM: Maciej Dziubaczka, Łukasz Szostak, Maciej Hołda - Mikołaj Grzesik 10, Bartosz Bommersbach 7, Paweł Kuta 6, Filip Kępiński 3, Bartłomiej Siedlik 2, Michał Górka 1, Rafał Ziętkowski 1, Michał Jurkiewicz, Bartosz Kubala, Wojciech Smagacz, Łukasz Sztorc. Najwięcej bramek dla Kusego: Filip Żak 10, Karol Franczak 4, Marcin Mularczyk 4. (STM)