Zwycięstwa gospodarzy

Pawel Panus
Pawel Panus
Koszykówka. Ostatnim akordem rozgrywek sezonu 2015/2016 były finałowe turnieje mistrzostw Małopolski w minikoszykówce, które odbyły się w Bochni i Wieliczce.

Dlaczego nie w Krakowie? Otóż od pewnego czasu właśnie w mniejszych ośrodkach szkolenie młodzieży funkcjonuje lepiej niż w metropolii. W Wieliczce postawiono na pracę z chłopcami, a w Bochni ze znakomitym skutkiem prowadzone są zajęcia z dziewczętami.

W obu miastach funkcjonują miejskie struktury MOSiR Bochnia i MKS MOS Wieliczka, które zatrudniają bardzo dobrych trenerów, w obu ośrodkach są też znakomite warunki do uprawiania basketu.

Mistrzostwa Małopolski w minikoszykówce odbywają się na zasadzie turniejów, najpierw w gminach, potem w powiatach i subregionach, których zwycięzcy awansują do turnieju finałowego.

Wśród chłopców wygrała SP2 Wieliczka, za którą uplasowały się: SP 113 Kraków, SP 100 Kraków, SP 3 Limanowa, SP 162 Kraków i SP 29 Kraków. MVP został Aleksander Busz, a najlepszym zawodnikiem drużyny z Wieliczki Łukasz Siemieniec.

Wśród dziewcząt triumfowała SP 1 Bochnia (trener Witold Jodłowski), a kolejne lokaty zajęły: SP 37 Kraków, SP 15 Nowy Sącz, SP 100 Kraków, SP Koszyce Wielkie, SP 27 Kraków, SP 21 Nowy Sącz oraz SP 119 Kraków.

Organizatorem zawodów był Krakowski Okręgowy Związek Koszykówki, a nagrody w postaci pucharów i sprzętu sportowego wręczał prezes KOZKosz Zdzisław Kassyk.