Zwycięstwa Lubonia

(ART)
Kolarstwo górskie. Zawody inaugurujące tegoroczny Puchar Szlaku Solnego były udane dla kolarzy Head Team Luboń Skomielna Biała. Zawodnicy ekipy z powiatu myślenickiego wywalczyli w Spytkowicach sporo miejsc na podium.

W pierwszej imprezie popularnego cyklu wystartowało ponad 200 „górali”. W Luboniu cieszono się z dwóch zwycięstw. W młodziczkach wygrała Agnieszka Tylka (trzecia była Agnieszka Chlebek), a w kategorii do 7 lat najszybsza okazała się Inga Ostafin.

Ponadto wśród juniorów 2. był Jarosław Żur, 3. Maciej Biedrończyk, a wśród dziewcząt w tej kategorii 2. lokatę zajęła Julita Fira. Z kolei w grupie III weteranów 3. pozycję wywalczył Józef Grabski.

Wśród dzieci, które ścigały się na krótszej i łatwiejszej trasie, też było sporo sukcesów. W gronie żaków (11-12 lat) 2. miejsce zajął Brajan Świder, 3. był Karol Zagata. W rywalizacji 8-10-latek 2. lokatę uzyskała Łucja Wierzycka, a wyścig chłopców w tej kategorii wiekowej Wojciech Sabura ukończył na 3. pozycji.

Inny klub z naszego regionu, Wilga Golkowice Grupa Instalbud, zawody zakończył z 3. lokatą Zbigniewa Zwolińskiego w kategorii masters III.

W terminarzu Pucharu Szlaku Solnego w tym roku jest pięć eliminacji, kolarze zawitają także - po raz pierwszy - do stolicy Małopolski. Kolejna runda odbędzie się 17 czerwca w Siedliskach-Lubaszowej, a następne: 6 sierpnia w Orawce, 20 sierpnia w Krakowie i 3 września w Rabce-Zdroju. Zawody w Krakowie zorganizuje KS Rajsko, a kolarze ścigać się będą w okolicach fortów na południu miasta.