Zwycięstwa, rekordy i minima krakowian

Katarzyna Skoczek
Lekkoatletyka. Na stadionie AWF odbył się VII Memoriał Gwiazd i IX Otwarty Puchar Krakowa. Świetnie wypadli reprezentanci Małopolski.

Rekord życiowy w biegu na 100 metrów przez płotki ustanowiła Klaudia Siciarz (13.57). Tym samym zawodniczka AZS AWF Kraków wypełniła wskaźnik PZLA na mistrzostwa świata juniorów młodszych.

Doskonale spisała się również Katarzyna Martyna. Reprezentantka WKS Wawel Kraków wynikiem 55.70 w biegu na 400 m zapewniła kobiecej części sztafety mieszanej 4 x 400 metrów minimum na mistrzostwa globu kadetów w Cali.

Zacięta rywalizacja odbyła się w konkursie pchnięcia kulą seniorską (726 kg). Zwyciężył mistrz świata juniorów sprzed roku Konrad Bukowiecki (19.59) z PKS Gwardia Szczytno. Tylko jednym centymetrem przegrał z nim zawodnik AZS AWF Kraków Michał Haratyk.

Dobrze zaprezentował się w rzucie dyskiem juniorów (1.75 kg) Bartłomiej Stój. Zawodnik KKS Victoria Stalowa Wola wynikiem 63.97 pobił rekord życiowy i awansował na trzecią pozycję w tabelach europejskich.

W ramach imprezy odbyły się cztery konkurencje memoriałowe, w których lokaty na podium zajęli m.in. przedstawiciele AZS AWF Kraków.

W biegu na 200 m kobiet im. Barbary Sobottowej najlepsza okazała się Zofia Wróblewska (23.89) z AZS AWF Wrocław. Tuż za nią uplasowały się dwie zawodniczki AZS AWF Kraków: Agnieszka Ligięza-Ryś (23.97) i Katarzyna Chmielewska (24.49).

Na podium biegu na 800 m kobiet im. Elżbiety Katolik, stanęły trzy zawodniczki AZS AWF Kraków. Wygrała Karolina Mierzejewska (2:10.29). Druga była Katarzyna Chryczyk (2:13.37), a trzecia Paulina Gaj (2:17.20).

W pozostałych konkurencjach memoriałowych zwyciężyli: w biegu im. Anny Dejner na 400 m przez płotki kobiet – Emilia Ankiewicz (57.25) z AZS AWF Warszawa, w biegu na tym samym dystansie przez płotki mężczyzn – Paweł Gwiazdoń (51.79) z AZS AWF Katowice.