Zwycięstwa w deszczu i błocie

KOLARSTWO GÓRSKIE. W niezwykle trudnych warunkach przyszło rywalizować uczestnikom trzeciej edycji Pucharu Tarnowa w kolarstwie górskim. Zawody rozegrane zostały na Górze św. Marcina.

Na starcie stanęło około 150 uczestników, rywalizujących w kilku kategoriach, od dzieci po weteranów. Były to ostatnie zawody tego cyklu przed wakacjami. W elicie mężczyzn triumfował Adrian Rzeszutko (RMF FM Pepsi Max Kraków), wyprzedzając innego zawodnika z naszego regionu Tomasza Sikorę z Iskry Głogoczów. Kolarze z Krakowa i okolic triumfowali również w innych kategoriach wiekowych. Wśród orlików najlepszy okazał się Paweł Pająkowski, w masters (40-49 lat) wygrał Krzysztof Podolski (obaj RMF FM Pepsi Max), zaś w rywalizacji 50-latków na podium - 3. lokata - stanął Józef Rabski z Lubonia Skomielna Biała.
Wśród dziewcząt, w kategorii 13-16 lat triumfowała Monika Żur z Lubonia. Zawodniczka ta wygrała ostatnio w klasyfikacji końcowej prestiżowego ogólnopolskiego Lang Team Grand Prix MTB, więc w regionalnym wyścigu także była faworytką i pewnie zwyciężyła. W starszej kategorii kobiet 1. miejsce zajęła Katarzyna Szczurek z KKCiM Smok Kraków. Natomiast w kategorii dzieci 11-12-letnich pierwsza do mety dotarła Magdalena Wacławik z Lubonia.
Rzeszutko po trzech zwycięstwach jest liderem klasyfikacji generalnej elity. Wśród pań prowadzi Szczurek, która triumfowała dwukrotnie.