Zwycięstwo Herasa

Roberto Heras końcowe zwycięstwo zapewnił sobie już po sobotnim etapie, którego był zwycięzcą. Przed startem do ostatniego odcinka miał 4.26 przewagi nad drugim w klasyfikacji generalnej - rodakiem Angelem Casero z Festiny. Trudno było się spodziewać, aby lider pozwolił sobie odebrać prowadzenie.

W 55. edycji Vuelta a Espana

Zwycięzcą 55. edycji kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana został Hiszpan Roberto Heras z grupy Kelme. Ostatni, 21. etap - jazdę indywidualną na czas na dystansie 38,5 km wokół Madrytu, wygrał jego rodak Santos Gonzales z grupy ONCE.
 Na niedzielnej czasówce Heras zajął dziewiąte miejsce, tracąc do zwycięzcy 1.29. _- Wygrać taki wyścig to coś wspaniałego - _powiedział 26-letni Hiszpan, dla którego było to pierwsze tak znaczące zwycięstwo w karierze. Swoją wysoką formę w tym roku zaprezentował podczas Tour de France, gdzie w klasyfikacji końcowej zajął piąte miejsce.
 Jeżdżący w grupie Banesto Tomasz Brożyna w niedzielnej jeździe na czas zajął 42. miejsce ze stratą 4.16 do zwycięzcy. Polak w klasyfikacji generalnej zajął 53. pozycję.
 Klasyfikacja generalna: 1. Roberto Heras (Hiszpania/Kelme) 70:26.14 2. Angel Casero (Hiszpania/Festina) strata 2.33, 3. Paweł Tonkow (Rosja/Mapei) 4.55... 53. Tomasz Brożyna (Polska/Banesto) 1:33.32.