Zwycięstwo i porażka

STM
KOSZYKÓWKA. Ze zmiennym szczęściem walczyły w czasie ostatniego weekendu drużyny tarnowskiej Unii, rywalizujące o punkty w małopolskiej klasie kadetów. O miejsca 1-6

Walcząca o miejsce w czołowej czwórce (dające prawo startu w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski), pierwsza drużyna "Jaskółek" zagrała we własnej hali z MKK-MDK Kielce. Po wyrównanym początku wyraźną przewagę osiągnęli kielczanie, doprowadzając do korzystnego dla siebie wyniku 21-6. W końcówce pierwszej kwarty podopieczni trenera Michała Skowrona zmniejszyli nieco straty, ale po dziesięciu minutach przegrywali różnicą jedenastu "oczek". Druga "ćwiartka" miała dwa zupełnie różne oblicza. Pierwsza jej część toczyła się pod dyktando przyjezdnych, druga należała do gospodarzy. Efekt tego był taki, że kielczanie prowadzili już 48-24, do szatni zeszli natomiast przy korzystnym dla siebie wyniku 50-34. Na początku drugiej połowy rywale znów odskoczyli Unii na ponad dwadzieścia punktów, a podopiecznym trenera Skowrona nie udało się już dojść gości na dystans mniejszy niż dziesięć "oczek". Ostatecznie mecz ten zakończył się porażką Unii 69-86 (17-28, 17-22, 20-21, 15-25)

Unia I: Artur Biernat 11, Konrad Laszota 11, Marcin Maksymowicz 10, Oliwer Kura 8, Konrad Tabor 8, Błażej Żmuda 7, Kamil Ślęzak 6, Damian Januś 4, Patryk Jarmuła 2, Michał Szablowski 2, Karol Milaszkiewicz 0, Bartłomiej Szatko 0.

W innych meczach: Korona Kraków - STS Wikar-Sądeczanin Nowy Sącz 107-51, Wisła Kraków - UKS Regis Wieliczka 102-41. W zaległym spotkaniu: MKK-MDK - UKS Regis 110-45.

O miejsca 7-10

Zdecydowanie lepiej zaprezentował się drugi zespół Unii, którego szkoleniowcem jest Łukasz Stawarz. Tarnowianie we własnej hali zmierzyli się z MKS Limanowa. Obie drużyny nastawiły się w tym meczu głównie na grę obronną, ale stroną dyktującą warunki byli od początku gospodarze. Po pierwszej kwarcie prowadzili oni wprawdzie różnicą trzech tylko punktów, do przerwy ich przewaga jednak wzrosła do dziewięciu "oczek" (29-20). W drugiej połowie gospodarze powiększyli jeszcze dystans dzielący ich od rywala, zwyciężając ostatecznie 56-40 (10-7, 19-13, 15-10, 12-10).

Unia II: Krzysztof Legutko 17, Paweł Kryczyk 11, Jakub Sysak 10, Michał Czekalski 4, Michał Józefów 4, Radosław Mikulski 4, Waldemar Pasek 4, Piotr Gęza 2, Sebastian Bogusz 0, Adrian Burzec 0, Miłosz Stawarz 0.

Spotkanie: MSK Gorlice - Niwa Oświęcim zostało przełożone. W zaległym meczu: MKS Limanowa - MKS Gorlice 45-46.