Zwycięstwo Kusego

(PAN)
Piłka ręczna. W Końskich rozegrano półfinałowy turniej Pucharu Prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce, zaś w Krakowie turniej ćwierćfinałowy dziewcząt.

Krakowianki bardzo dobrze wykorzystały atut własnego parkietu i wygrywając wszystkie mecze, uzyskały awans do turnieju półfinałowego. Kusy pokonał kolejno: Olimpię Końskie 23:9, MKS Lublin 27:22 oraz Olszynkę Dzikowiec 23:20.

Zespół Kusego zajął w turnieju w Końskich trzecie miejsce, a awans do finału uzyskały ekipy gospodarzy i Vive Tauron Kielce. Kusy pokonał PMOS Chrzanów 37:16, zremisował z KSSPR Końskie 20:20 oraz uległ Vive Tauron 24:25.

W zespole z Krakowa, prowadzonym przez Łukasza Wróbla, grali: Michał Marek, Filip Jarosz, Wiktor Pietrzak, Tomasz Szeląg, Dominik Nowak, Krystian Bieniek, Olaf Drajewicz, Bartłomiej Reguła, Jakub Włosiak, Patryk Tomczyk, Jakub Basiaga, Szymon Smagowicz, Kacper Jelski i Kamil Szeląg.

W ćwierćfinale mistrzostw Polski zakończyli zmagania młodzicy Krakowiaka 85. W swojej grupie zajęli trzecią lokatę.

W ćwierćfinle mistrzostw kraju odpadli także juniorzy młodsi tego klubu. Krakowianie ulegli Vive Tauron Kielce 27:38, Nike Ciechanów 30:41 oraz MTS Kwidzyn 25:31. Na pocieszenie krakowianom pozostaje triumf w Małopolskiej Lidze Seniorów, w której, grając młodzieżowym składem, pokonał wyżej notowane drużyny. Drugie miejsce zajął Pałac Młodzieży Tarnów, a kolejne: AZS AGH Kraków, Buskowianka, LUIKS Skrzyszów oraz Piast Skawina.