Zwycięstwo na koniec bardzo dobrego sezonu

(ART)
Igor Sikorski wygrał w Obersaxen.
Igor Sikorski wygrał w Obersaxen. fot. archiwuum zawodnka
Narciarstwo alpejskie. Niepełnosprawny narciarz z Krakowa Igor Sikorski w zawodach Pucharu Europy w Obersaxen dwukrotnie wywalczył miejsce na podium. To były jego ostatnie występy w sezonie 2015/16.

Startujący w grupie mono-ski (jazda w pozycji siedzącej) zawodnik Startu Bielsko-Biała rywalizację w Szwajcarii rozpoczął od 3. miejsca w superkombinacji. W późniejszym slalomie gigancie poprawił się i zwyciężył (to jego trzeci triumf w PE w tym sezonie, wcześniej był najlepszy w slalomie w Landgraaf i w gigancie w austriackim Kuhtai).

- Szczególnie zadowolony jestem ze zwycięstwa w gigancie, ponieważ wygrałem o ponad sekundę ze Szwajcarem Christophem Kunzem, który jest złotym medalistą tej konkurencji z igrzysk w Soczi - mówi Sikorski.

W klasyfikacji łącznej Pucharu Europy krakowianin zajął bardzo dobre, 2. miejsce, poprawiając się w porównaniu z poprzednim sezonem aż o 11 pozycji. Może udałoby się triumfować w „generalce” (zwyciężył Austriak Roman Rabl, który uzbierał o 124 pkt więcej), ale ze względów finansowych nasz narciarz musiał odpuścić wyjazd na zawody do Hiszpanii. -_ To był mój najlepszy sezon. Wcześniej w Pucharze Europy byłem na podium zawodów, ale nie udawało mi się wygrywać - _dodaje Sikorski.

W następnym sezonie główną imprezą będą dla niego mistrzostwa świata, które w styczniu odbędą się w Tarvisio.