Zwycięstwo Wisły

Paweł Panuś
30-letnia Justyna Żurowska-Cegielska będzie w tym sezonie pełnić funkcję kapitana wiślaczek Anna Kaczmarz
Koszykówka. Krakowianki udanie rozpoczęły turniej w Gdańsku

Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków rozegrały wczoraj pierwszy mecz kontrolny przed zbliżającym się sezonem 2015/2016. W Arenie Gdynia podopieczne Jose Ignacio Hernandeza zmierzyły z Energą Toruń w ramach I Memoriału im. Franciszki Cegielskiej i pokonały ją 76:42.

Patronka memoriału była prezydentem Gdyni w latach 1990-1998 i ministrem zdrowia w latach 1999-2000, a przede wszystkim wielką fanką żeńskiej koszykówki.

Krakowianki wyjechały na mecz w nowym składzie: Laura Nicholls, Cristina Ouvina, Magdalena Ziętara, Justyna Żurowska-Cegielska, Katerina Zohnova, Agnieszka Blichowska, Agnieszka Szott-Hejmej, Magdalena Puter, Yvonne Turner oraz Małgorzata Misiuk.

Pierwszym rywalem Wisły była Energa Toruń. "Katarzynki" zapowiadają, że w tym sezonie chcą zagrać w wielkim finale. Jeśli tak, to muszą popracować nad formą, bo z Wisłą już po pierwszej kwarcie przegrywały 13:18. Podopieczne Hernandeza nie zwalniały tempa i po kolejnych 10 minutach prowadziły 38:23.

Popisowo wiślaczki zagrały w trzeciej kwarcie, po której "Biała Gwiazda" prowadziła 60:33. W ostatniej odsłonie krakowianki kontrolowały sytuację na parkiecie i ostatecznie wygrały 76:42. Mecz pomiędzy Basketem Gdynia a MUKS Poznań zakończył się po zamknięciu wydania.

Dziś o godzinie 18.15 Wisła zagra z Basketem Gdynia. To zapewne będzie mecz o pierwsze miejsce w turnieju, ponieważ gospodynie zbudowały bardzo mocny skład, którego liderką została Agnieszka Bibrzycka. W środę o godzinie 11 krakowianki w ostatnim spotkaniu zagrają z MUKS Poznań.