18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Zwyciężyli siłą charakteru

MKS Andrychów w szlagierze kolejki potwierdził, że nie przypadkiem plasuje się na szczycie tabeli. Tym razem we własnej hali odparł atak wiceliderujących olkuszan (3-2).

Atak w wykonaniu andrychowskiego zawodnika. Fot. Grzegorz Sroka

III LIGA SIATKARZY. MKS Andrychów pokonał we własnej hali Kłos Olkusz 3-2

Rozpoczęło się zgodnie z planem, czyli od łatwego wygrania przez gospodarzy pierwszego seta. - Było to spotkanie godnych siebie rywali - uważa Tomasz Rupik, trener andrychowskich siatkarzy. - Każdy wynik był tego dnia możliwy. Zgodnie z tradycją, mogliśmy odprawić rywali w trzech setach, ale równie dobrze mogliśmy stracić wszystko, przegrywając 1-3. Jednak w takich meczach, jak ten przeciwko Olkuszowi, kształtują się sportowe charaktery. Sztuką jest wygrać takie spotkanie, które przez moment wymknęło się spod kontroli.

Andrychowianie na przewagi przegrali drugą partię. - Proszę mi wierzyć, że mocniejsze ekipy od nas przegrałyby kolejnego seta, będącego pochodną porażki poprzedniego, w dodatku w nieszczęśliwych okolicznościach - uważa Tomasz Rupik. - Jednak w czwartej partii znowu wzięliśmy się w garść, że w dogrywce nie pozwoliliśmy rywalom na wiele. Końcowy wynik, w którym każda ze stron coś ugrała, nie skrzywdził nikogo. Z tego, co wiem, podobne odczucia panowały w obozie przeciwników. Z pewnością życzyliby sobie, aby podział zdobyczy punktowych był odwrotny.

Andrychowianie zdawali sobie sprawę z tego, co mogą zaprezentować olkuszanie. - Kadry obu ekip wzmocniły się w porównaniu z poprzednim sezonem - utrzymuje Tomasz Rupik. - W MKS bazujemy tylko na wychowankach, którzy kiedyś grali u siebie w II lidze, a potem, w chudych dla andrychowskiej siatkówki latach, szukali szczęścia w innych klubach. W tym roku cel mamy jeden, czyli awans, więc staramy się go konsekwentnie realizować - kończy Tomasz Rupik.

W innych meczach: GKPS Gorlice - Dalin Myślenice 3-0; AZS Politechnika Krakowska - Kęczanin II Kęty 0-3; MKS Biskupice - UKS Gminy Brzeszcze 3-1; Maraton Krzeszowice - Grunwald Chełmek 1-3; Sokół Tarnów - GSKS Laskowa 3-1.

1. Andrychów 8 23 24-2

2. Olkusz 8 22 23-4

3. Biskupice 8 19 21-10

4. Janina 8 18 21-10

5. Kęczanin II 8 15 19-13

6. Hutnik 8 12 15-15

7. Gorlice 8 12 14-12

8. Chełmek 8 12 15-16