Zwyciężyli w Oświęcimiu

Młodzi piłkarze SALOS-u Staniątki zwyciężyli w zawodach inspektorialnych salezjańskich organizacji sportowych, które odbyły się w Oświęcimiu.

Piłkarze SALOS-u Staniątki

W rywalizacji w kategorii B (rocznik 1990 i młodsi) chłopcy ze Staniątek okazali się lepsi od gospodarzy oraz ekipy z Pogrzebienia.
   W pierwszym pojedynku z Oświęcimiem do przerwy Staniątki przegrywały 1-3. Po zmianie stron udało się wyrównać (3-3), ale 5 minut przed końcem rywale znów wyszli na prowadzenie. Wyrównującego - i jak się później okazało kluczowego - gola zdobył w ostatniej minucie Paweł Drobniak.
   Waga tego trafienia była niebagatelna, bowiem w pojedynkach z najsłabszym w turnieju Pogrzebieniem, obie pozostałe ekipy urządziły sobie festiwal strzelecki. Oświęcim wygrał 8-1 i Staniątki, by awansować, musiały zwyciężyć większą różnicą bramkową.
   - Przed tym meczem mieliśmy wiele obaw - relacjonuje wiceprezes staniąckiego SALOS-u Izabela Włodarz. - Jednak już po pierwszych pięciu minutach meczu prowadziliśmy przewagą trzech bramek, a do przerwy było 9-0. Ostatecznie wygraliśmy 13-2 i dzięki temu zajęliśmy pierwsze miejsce, co jest naszym ogromnym sukcesem. Dzięki temu zwycięstwu będziemy reprezentować Inspektorię Krakowską podczas Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej, które odbędą się we wrześniu w Krakowie (prawo startu - jako organizator - ma też SALOS Kraków - przyp.).
   Królem strzelców oświęcimskiego turnieju został Paweł Drobniak, który uzyskał 6 goli. Ponadto 3 trafienia zaliczył jego klubowy kolega Michał Palewski 3.