Życiowe osiągnięcie Andrzeja Stękały

Andrzej Stanowski
Skoki narciarskie. Świetnie spisał się w zawodach o Puchar Kontynentalny w Niżnym Tagile (Rosja) 19-letni Andrzej Stękała z AZS Zakopane. W sobotnim konkursie zajął 2. miejsce. To jego życiowy sukces, jeszcze nigdy w Pucharze Kontynentalnym nie stawał na podium.

W konkursie Stękała oddał dwa bardzo dobre, dalekie skoki po 129 metrów i przegrał tylko nieznacznie z liderem PK Słoweńcem Anze Semenicem, który skoczył 127,5 i 131 metra.

Wysoko na piątym miejscu był Dawid Kubacki z Wisły Zakopane, po pierwszej próbie był dość daleko, ale po finałowym skoku na 128,5 metra awansował o kilkanaście pozycji. W pierwszej dziesiątce uplasował się jeszcze Aleksander Zniszczoł, 15. był Stefan Hula.

W niedzielnym konkursie znowu wygrał Semenic, który w drugiej serii oddał kapitalny skok na 142,5 metra. Z Polaków blisko podium był Zniszczoł, zajął 4. miejsce, 8. był Krzysztof Biegun, a 16. Kubacki. Stękała skakał w niedzielę krócej i był 18.

Andrzej Stękała mieszka w Dzianiszu, zaczął skakać mając osiem lat, namówili go do tego kuzyni, znani skoczkowie Krzysztof i Grzegorz Miętusowie. Jego pierwszym trenerem był Kazimierz Długopolski z AZS Zakopane w szkole, a chodzi do III klasy liceum w SMS Zakopane. Trenuje go Krzysztof Sobański, w kadrze juniorów Robert Mateja.