"Życiówki" Michała Janasa

Na starcie zawodów będących zarazem eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży stanęło ponad 150 zawodniczek i zawodników - z 22 klubów z całej Polski - rywalizujących w pływaniu na dystansie 100 metrów stylem dowolnym oraz w biegu na dystansie 1000 metrów. Dobrze w tej bardzo silnej stawce spisali się zawodnicy UKS-u Sokół Mościce (na co dzień uczą się oni w Zespole Szkół Sportowych w Tarnowie-Mościcach, a trenują w sekcji pływackiej Unii). Na podkreślenie zasługuje zwłaszcza postawa Michała Janasa, który poprawił swoje rekordy życiowe zarówno na pływalni (58.05 s), jak i w biegu (3:05.0 min) i sklasyfikowany został na czwartej pozycji. Dziesiątą lokatę w Drzonkowie zapewnił sobie Maciej Szałajko (1:02.20 min oraz 3:11.5 min), dwudziesty trzeci był natomiast Arkadiusz Zgłobicki. W gronie dziewcząt ósma lokata przypadła w udziale Sonii Kuklewicz (1:10.70 min oraz 3:31.4 min), na siedemnastej pozycji uplasowała się Kamelia Mirga, a dziewiętnasta była Katarzyna Paciorek. (STM)

PP w dwuboju nowoczesnym

W Drzonkowie rozegrana została druga w tym sezonie edycja Pucharu Polski w dwuboju nowoczesnym.