2. liga. Garbarnia Kraków, mimo prowadzenia, zremisowała z Radomiakiem

Jerzy Filipiuk
Garbarze zanotowali trzeci kolejny remis na własnym boisku
Garbarze zanotowali trzeci kolejny remis na własnym boisku Andrzej Wiśniewski
II liga piłkarska. W meczu 18. kolejki Garbarnia Kraków zremisowała na własnym boisku z Radomiakiem 1:1.

„Brązowi” rozpoczęli spotkanie bardzo udanie. Po rzucie wolnym Krzysztofa Kalemby z bliska piłkę w siatce ulokował Michał Mistrzyk. Goście szukali okazji do wyrównania. W pierwszej połowie najlepszą mieli w 40 min, ale Marcin Cabaj obronił strzał Jakuba Rolinca. Bliski doprowadzenia do remisu był także Mathieu Yannick Bemba. W rewanżu groźnie z rzutu wolnego uderzył Kalemba.

Po przerwie gospodarze długo skutecznie bronili korzystnego wyniku. Przyjezdni mocno napierali, stwarzając kilka groźnych sytuacji podbramkowych. W 54 min „setkę” zmarnował Kamil Cupriak, 4 min później Martin Klabnik z półobrotu minimalnie chybił, a w 73 min po „bombie” Adama Wolaka piłka otarła się o ręce krakowskiego golkiper i poleciała na róg.

Rozstrzygnięcie meczu padło w 82 min, gdy po zagraniu ręką przez Eryka Ceglarza sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał najskuteczniejszy snajper II ligi (12 goli) – Leandro.

W końcówce meczu obaj rywale dążyli do zmiany wyniku. Świetną okazję dla Garbarni miał Szymon Kiebzak, ale jego ładny strzał obronił Hubert Gostomski.

Garbarnia Kraków – Radomiak 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Mistrzyk 10, 1:1 Leandro 82 karny.

Garbarnia: Cabaj – Mistrzyk, Kostrubała, Kalemba, Borovicanin – Wójcik (76 Ceglarz), Masiuda, Wojcieszyński, Kiebzak – Serafin – Siedlarz (83 Ogar).

Radomiak:
Gostomski – Klabnik (90+2 Stróżka), Grudniewski (76 Agu), Świdzikowski, Brągiel – Jabłoński, Bemba, Wolak (74 Filipowicz), Cupriak (83 Stanisławski) – Leandro, Rolinc.

Sędziował: Marcin Kochanek (Opole). Żółte kartki: Borovicanin, Masiuda, Serafin – Bemba, Grudniewski, Wolak. Widzów: 300.