6 punktów Kościuszki

DMA
RAJDY. Michał Kościuszko, zajmując siódme miejsce w klasyfikacji PWRC Rajdu Portugalii, wywalczył pierwsze 6 punktów w tym sezonie w MŚ. Byłoby znacznie lepiej, gdyby na czwartym odcinku specjalnym posłuszeństwa nie odmówiła skrzynia biegów mitsubishi lancera evo X.

Awaria rajdówki kosztowała krakowianina 20 karnych minut i spadek z 3. na 17. miejsce. Wydawało się, że załoga Lotos Dynamic Rally Team nie ma najmniejszych szans na wywiezienie z Portugalii, choć jednego punktu. - Jadąc równym tempem systematycznie odrabialiśmy straty. Na każdym oesie przesuwaliśmy się do przodu - mówił wczoraj Michał Kościuszko. Krakowianin nie tylko wywalczył 6 punktów, ale - co warto podkreślić - przesunął się aż o 10 miejsc w klasyfikacji. Klasyfikację PWRC wygrał Nowozelandczyk Hayden Paddon (subaru impreza).

Wśród kierowców WRC najlepiej na trudnej trasie radzili sobie Francuzi w citroenach ds3 - Sebastien Ogier (to jego trzecie zwycięstwo w karierze) i Sebastien Loeb (siedmiokrotny mistrza świata). Trzecie i czwarte miejsce zajęli Finowie w fordach fiestach rs - Jari-Matti Latvala i Mikko Hirvonen. Po trzech rajdach Hirvonen i Loeb mają po 58 punktów.