Alternatywny Przegląd Tygodnia. Przedwyborcza przyzwoitość

Alternatywny Przegląd Tygodnia. Przedwyborcza przyzwoitość

Andrzej Kaczmarczyk

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

25-letnia córka radnej PO w Lublinie została, bez konkursu, wiceprezesem miejskiej spółki. Tamtejsza Platforma jest wściekła.
Alternatywny Przegląd Tygodnia. Przedwyborcza przyzwoitość
Poniedziałek

Po internecie poszedł hyr, że agresywny wobec policji uczestnik demonstracji pod Pałacem Prezydenckim to prowokator i ukraiński aktor związany z TVP. Sprawa okazała się humbugiem, ale radna PO Monika Suska napisała na Facebooku: „Zawsze miałam swoje zdanie na temat Ukraińców. A my ich wpuszczamy na potęgę. Ukrainiec w Biedronce, Ukrainiec w transporcie, Ukrainiec w budowlance, a teraz Ukrainiec jako piąta kolumna. Zapewniam, że nie jest to przypadek odosobniony”. Brawo! Monopol posłanki Krystyny Pawłowicz na mowę nienawiści w mediach społecznościowych nareszcie przełamany.

Wtorek

Z powodu „nieprawidłowości w postępowaniu dotyczącym inwestycji na krakowskim Stradomiu i zaniechań na terenie Zakopanego” Ministerstwo Kultury chce odwołania wojewódzkiego konserwatora zabytków. Ta nieco spóźniona dbałość o kształt zabudowy naszych miast mogłaby cieszyć, gdyby nie fakt, że prezydent właśnie podpisał „Lex deweloper”, czyli ustawę pozwalającą w trybie przyśpieszonym zmieniać uchwalone już plany zabudowy i objąć nią np. działki przeznaczone dotychczas na tereny zielone. No, ale czego nie robi się dla ustawy mieszkanie plus dewastacja i tak zdewastowanego układu urbanistycznego.

Środa

Według konstytucjonalisty prof. Ryszarda Piotrowskiego, wybranie nowego I prezesa SN jest niemożliwe. Nawet jeśli uzna się, że na mocy nowelizacji ustawy sędzia Małgorzata Gersdorf przestała być prezesem, to termin wyboru nowego prezesa, zapisany w tejże nowelizacji i tak już minął. Miała być reforma sądownictwa, a mamy chaos, czyli wyszło jak zwykle.

Czwartek

Sąd Najwyższy ogłosił, że aż do uzyskania odpowiedzi Trybunału Sprawiedliwości na pytanie, czy nowe przepisy o przechodzeniu sędziów SN w stan spoczynku są zgodne z prawem unijnym, zawiesza stosowanie tych przepisów. Rzecznik ministra sprawiedliwości natychmiast stwierdził, że to kolejny przejaw „buty nadzwyczajnej kasty”, która „rości sobie prawo do decydowania, które z uchwalonych przepisów wolno, a których nie wolno stosować”. Przypominam rzecznikowi, że mamy także Trybunał Konstytucyjny, którego sędziowie też „roszczą sobie” takie prawo, ale oczywiście pamiętam, że TK został zdominowany przez PiS, a więc jego „roszczenia” są uprawnione.

Piątek

25-letnia córka radnej PO w Lublinie została, bez konkursu, wiceprezesem miejskiej spółki. Tamtejsza Platforma się wściekła. Niestety głównie dlatego, że… stało się to przed wyborami. Najwyraźniej po wyborach brak przyzwoitości nie wywołałby już takich emocji. Nagroda Tygodnia.

No to miłego weekendu.

ZOBACZ KONIECZNIE:


Komentarze (2)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
niezawisły sąd

Stefan z Ludwinowa (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

z tym Trybunałem to Pana trochę poniosło, na fali antypisizmu, prawda?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Przyzwoitość wymaga głoszenia prawdy

sikornik (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ z dnia 2 kwietnia 1997 roku, Rozdział VIII, artykuły od 188 do 197 - tam opisano do czego służy Trybunał Konstytucyjny.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo