Andraż Kirm z asystą na Wembley

Tomasz Bochenek
Andraż Kirm grał w Wiśle Kraków w latach 2009-2012
Andraż Kirm grał w Wiśle Kraków w latach 2009-2012 Archiwum Polskapresse
Anglia pokonała Słowenię 3:1 (0:0) w meczu kwalifikacji do Euro 2016. W drużynie gości wystąpili byli zawodnicy krakowskich klubów - pomocnik Andraż Kirm i obrońca Andraż Struna.

Kirm, który w Polsce miałby już status wybitnego reprezentanta (w kadrze zagrał po raz 64.), przyczynił się do tego, że w 58 minucie Słoweńcy objęli prowadzenie. To właśnie po centrze z wolnego byłego zawodnika Wisły Jordan Henderson zaliczył, głową, samobójczego gola.

Występ Andraża Kirma (obecnie gracza Omonii Nikozja) trwał do 78 minuty. Całe spotkanie rozegrał natomiast były zawodnik Cracovii (a teraz greckiej Gianniny) Andraż Struna. W tych eliminacjach jest zawodnikiem niezastąpionym, nie minęła go nawet minuta w żadnym z czterech meczów.

Słowenia, z dwoma zwycięstwami i dwoma porażkami, jest druga w tabeli grupy E. Anglia ma punktów 12.