Aquila robi postępy

(ŻUK)
Kolarstwo. Zawodnicy Aquili Wadowice, startujący w wyścigach BMX-owych, gościli ostatnio w Trzyńcu. Wzięli udział w pierwszych zawodach Ligi Czeskiej.

Najlepiej spisał się Gustaw Dądela, który najpierw zajął 5. miejsce, a dzień później był 4. – Nasz najlepszy zawodnik na metę wpadł równo z rywalem. Przegrał miejsce na podium po tym, jak sędziowie obejrzeli dokładnie zapis finiszu – mówi Andrzej Kramarczyk, trener kadry. – Jestem zadowolony z postawy moich podopiecznych. Widać, że z wyścigu na __wyścig robią znaczące postępy.

Szymon Biadacz był 19. i 11., a młodziczka Marika Kudra, która startuje z juniorami młodszymi, była 12. i 13.

Natomiast Faustyna Wołek w I rundzie mistrzostw Czech w cyklotrialu w rywalizacji kobiet zajęła 2. lokatę.

W niedzielę o godz. 13 w Tarnawie Dolnej odbędą się zawody o Puchar Konstytucji 3 Maja.