Awans polskich koszykarzy

PAN
Reprezentacja Polski kadetów Mężcyzn wygrała Mistrzostwa Europy Dywizji B do lat 16 rozgrywane w Macedonii. W finałowym spotkaniu podopieczni Roberta Jakubiaka zrewanżowali się za wcześniejszą porażkę Węgrom i zwyciężyli 80-73.

Reprezentacja Polski od początku przeważała w tym spotkaniu. Nasi koszykarze po 10 minutach prowadzili już 28-17. Po 20 minutach prowadzenie biało-czerwonych jeszcze minimalnie wzrosło (46-34). Dzięki tak wspaniałemu występowi Polska awansowała do Dywizji A i w kolejnych mistrzostwach zagra o medale. W ostatnim meczu Wojciech Fraś z Korony zdobył 16 punktów, jego klubowy kolega Tomasz Kumiszcza oraz Marek Szumełda-Krzycki z Basketu po jednym, a Daniel Czepczyk z Korony nie wpisał się na listę strzelców. (PAN)