AZS AGH nie pozostawił złudzeń rywalowi

(PAN)
II liga koszykarzy. W czwartek późnym wieczorem zespoły AZS AGH Alstrom Kraków i Trefla II Sopot rozegrały zaległy mecz.

AZS AGH Alstom Kraków - Trefl II Sopot 84:49 (16:5, 29:10, 21:18, 18:16)

Punkty dla AZS AGH zdobyli: Borówka 12, Dudzik 11, Krawczyk 11, Orlicki 10, Kamecki 8, Kalinowski 7, Kolka 6, Koperski 6, Podworski 5, Maj 4, Wasyl 2, Urban 2.

Mecz świetnie rozpoczął Jakub Krawczyk, który szybko zdobył 6 punktów. Krakowianie, dla których był to niezwykle ważnych mecz, w 5 minucie prowadzili 8:3. Byłego gracza Wisły udanie wspierał Damian Kalinowski, który królował pod tablicami. Dobrą zmianę dał Tomasz Orlicki i w 8 minucie krakowianie prowadzili aż 16:3.

W drugiej kwarcie Orlicki kontynuował efektowną grę, wsparł go Kamil Kamecki i w 13 minucie podopieczni Wojciecha Bychawskiego prowadzili 25:5.

Dysproporcja poziomu gry była ogromna, a przecież do Krakowa przyjechała rezerwa klubu ekstraklasy o uznanej renomie. Szkoleniowiec krakowian dał szansę młodemu Maciejowi Ko­perskiemu, a gdy na parkiecie pojawił się rutynowany Grzegorz Dudzik, szybko popisał się skutecznym rzutem za trzy punkty. W 20 minucie po rzucie Koperskiego AZS AGH objął prowadzenie 45:15.

Na początku trzeciej kwarty krakowianie zagrali nieskutecznie, oddali sporo niecelnych rzutów za trzy punkty. Ostatecznie jednak utrzymali ponad 30-punktową przewagę. W ostatnich 10 minutach koszykarze AZS AGH, grając na luzie, powiększali przewagę. W 33 minucie po rzucie osobis­tym Kameckiego było 75:35. Ostatnie słowo w tym meczu należało do Michała Biorówki, którego 12 punktów wyśrubowało przewagę akademików do stanu 84:44.

Dzięki zwycięstwu krakowianie awansowali na trzecie miejsce w tabeli. Dziś zagrają z Politechniką Gdańską i mają szansę awansu na 2. lokatę.