Tomasz Bochenek
AZS UJ Kraków - GKS Katowice (1.04.2021)
AZS UJ Kraków - GKS Katowice (1.04.2021) Tomasz Bochenek
AZS UJ Kraków zremisował 1:1 z GKS Katowice w meczu 15. kolejki ekstraligi kobiet. Po spotkaniu na stadionie Prądniczanki bardziej zadowolone z wyniku były piłkarki z Katowic, które do wyrównania doprowadziły w 85 minucie - zresztą po kapitalnym golu. >>>> ZDJĘCIA: Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE..

Grały zespoły środka ligi, sąsiadujące w tabeli. "Jagiellonki" na prowadzenie wyszły tuż przed przerwą: Weronika Wójcik sprzed narożnika pola karnego zagrała w kierunku dalszego słupka do Małgorzaty Bartosiewicz, a ta wygrała pojedynek w bramkarką "Gieksy".

W drugiej połowie krakowianki dość długo były stroną dominującą. Bartosiewcz nie wykorzystała okazji na podwyższenie wyniku - tym razem górą była Jessica Ludwiczak, która wyjęła jej piłkę spod nóg. W 64 min po centrze wypuściła wprawdzie piłkę z rąk, szansę miała wtedy Natalia Wróbel, ale kopnęła futbolówkę w głowę Ludwiczak. Później Jessica obroniła jeszcze m.in. strzał z dystansu Natalii, która w II połowie była najbardziej aktywną zawodniczką w ofensywie "Jagiellonek".

Dodajmy, że była też sytuacja, w której po zagraniu ręką jednej z katowiczanek gospodynie były zawiedzione niepodyktowaniem rzutu karnego.

GKS postraszył "Jagiellonki" w 61 min, Kinga Kozak była wtedy bliska gola. Tak naprawdę jednak katowiczanki zaczęły walczyć o wyrównanie około 70 minuty, to mniej więcej wtedy odepchnęły AZS UJ od swojej bramki i same zaczęły coś działać do przodu. W 82 min Klaudia Maciążka z 18 m trafiła w słupek, trzy minuty później nastąpiła natomiast golowa akcja. Lewą stroną boiska rozpędziła ją Nadja Stanović, dośrodkowała, a Klaudia Miłek wspaniale uderzyła z woleja dość wysoko lecącą piłkę.

AZS UJ Kraków - GKS Katowice 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Bartosiewicz 43, 1:1 Miłek 85.
AZS UJ: Klabis - Woźniak, Wilk, Smaza, Zapała (78 Malinowska), Bartosiewicz (56 Nosalik), Nieciąg, Gec (86 Bryzek), Wójcik, Wróbel, Sitarz (80 Solawa).
GKS: Ludwiczak - Dragunowicz (82 Konkol), Hajduk, Buszewska, Lizoń (76 Stanović), Turkiewicz, Koch, Kłoda, Kozak, Maciążka, Miłek.