AZS UJ Kraków został wicemistrzem Polski

Pawel Panus
Pawel Panus
Zespół AZS UJ Kraków rywalizuje w tym sezonie na trzech frontach
Zespół AZS UJ Kraków rywalizuje w tym sezonie na trzech frontach Fot. archiwum klubu
Futsal. Zespół AZS UJ Kraków został akademickim wicemistrzem Polski, powiększając imponującą kolekcję sukcesów.

Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu to największe halowe wydarzenie w żeńskiej piłce nożnej. Ogólnopolska rywalizacja studentek po raz pierwszy odbyła się w 2008 roku jako Turniej o Puchar Zarządu Głównego AZS. Po trzech latach impreza ciesząca się coraz twiększym zainteresowaniem przekształciła się w AMP. Za każdym razem zespół AZS UJ jest w czołówce.

Turniej wygrał grający na co dzień w ekstraklasie zespół PWSZ Wałbrzych. W finale wałbrzyszanki po dogrywce pokonały AZS UJ 4:3. Miejsce na najniższym stopniu podium zajął AZS AWF Warszawa. Najlepszą bramkarką AMP została Karolina Klabis z krakowskiej ekipy.

Podopieczne Krzysztofa Swoła w eliminacjach pokonały UAM Poznań 1:0, UWM Olszyn 11:2, UMCS Lublin 2:1, AZS PŚ Gliwice 4:0 i AWF Katowice 2:1.

Teraz przed zespołem Final Four ekstraligi futsalu, którego będą gospodyniami. Warto przypomnieć, że krakowianki mają w dorobku dwa złote i srebrny medal na koncie. Po tych zawodach drużyna rozpocznie przygotowania do rundy rewanżowej w ekstraklasie na dużych boiskach. W przeciwieństwie do rozgrywek halowych, w ekstraklasie AZS UJ walczy o utrzymanie.