PAN
Klasa B Kraków

Grupa I

MYDLNICZANKA - TRAMWAJ II 1-5 (0-4)

0-1 Mitka 4, 0-2 T. Miśtal 8, 0-3 Kliś 24, 0-4 Jakubowicz 32, 0-5 Jakubowicz 67, 1-5 Mirosław Podgajny 73.

Sędziował Łukasz Saczka. Żółte kartki: Mirosław Podgajny, Piocha - Janus. Widzów 50.

Mydlniczanka: Bulka (83 Siwek) - Waligóra (58 Różycki), Michał Podgajny, Piocha, Jan Podgajny - M. Głowacki (85 Voigt), Kurowski, G. Głowacki, Celusta (68 Knap) - Mirosław Podgajny, Szopa.

Tramwaj II: R. Miśtal - T. Miśtal, Machaczka, Sosnowski, Janus (79 Witek) - Zięba (58 Marzec), Kliś (83 Janosik) Milbałer, Gawlik (59 Laszczyk) - Jakubowicz, Mitka.

Do przerwy rezerwy Tramwaju zagrały wyjątkowo skutecznie, wykorzystując niemal każdą z okazji. Już po 8 min prowadzili dwoma bramkami. Później wystarczyły dwie skuteczne kontry i było 4-0 dl gości. Miejscowi również mieli dobre okazje, ale znacznie mniej szczęścia m.in. po strzale Mirosława Podgajnego (zdecydowanie najlepszy gracz Mydlniczanki w tym meczu) piłka trafiła w słupek. II połowa remisowa: drugie trafienie w meczu zaliczył Jakubowicz, a honor miejscowych uratował Podgajny.
(ART)

PODGÓRZE KRAKÓW - NIEGOSZOWIANKA 1-3 (1-1)

0-1 K. Berger 37, 1-1 Kozłowski 45+2, 1-2 K. Berger 75, 1-3 Gorczyński 90+3. Widzów 20.

Podgórze: Cabaj - Wałowicz, Grądziel, Wiącek (84 Pospuła), Seweryn - Mielniczuk, Kozłowski, Chamerlińki, Pitala - Różycki (77 Staniewski), Winnicki.

Niegoszowianka: Hojna - K. Berger, Jaros, Korba, Machlowski - Kurek, Gorczyński, Grzybek, Piwowoński - Dymek (88 Banaszak), K. Berger.

Wyjątkowej skuteczności przy stałych fragmentach gry w II połowie goście zawdzięczają wyjazdowe zwycięstwo. Tylko dwa razy w tej części gry było groźnie pod bramką Podgórza. Dwukrotnie jednak Cabaj (grający w polu kapitan zastępował pauzującego za kartki Szydłowskiego) kapitulował po rzutach wolnych wykonywanych przez Grzybka, a wykańczanych przez K. Bergera (głową, kwadrans przed końcem) i Gorczyńskiego (efektowne zagranie piętą w doliczonym czasie gry). Do przerwy celną "główką" po dośrodkowaniu Kurka popisał się K. Berger, a gol dla krakowian padł po rzucie wolnym wykonywanym przez Kozłowskiego i fatalnym błędzie golkipera Hojny na linii bramkowej.
(ART)

W innych meczach: Orlęta Rudawa - Sportowioec Modlniczka 2-0 (1-0). Całek, Dobrzański; Rybitwy - Grzegórzecki 0-1 (0-1). Bieniek; Zwierzyniecki II - Potok Więckowice 0-4 (0-1). Skwarczyński 3, Węgiel; Prądniczanka II - Rajsko 5-0 (2-0). Gajoch, Gorczyca, Kokosiński, Pietrzyk, Mikołajczyk. Pauzował Dragon Szczyglice.

Grupa II

Gajowianka - Kaszowianka 3-6 (1-4); Cedronka Wola Radziszowska - Tyniec 4-0 (2-0). G. Grabek 2, Kurański 2; Piast Wołowice - Sankowia 3-1 (1-1). Kucharz, Budziaszek, gol samobójczy - Wójcik; Płomień Kostrze - Strażak Matrix Rączna 1-5 (0-2). Fitt - Tyrała 2, Pyla, Przebinda, A. Gruca; Iskra Czułów - Wisła Czernichów 5-2 (2-2). Grabowski 3, Karcz, Małys; Rzozovia - Victoria Zalas 5-3 (2-1). Ziarko 3, Sala, Heród - Bartnik 2, Podgórski. Pauzowała Borkowianka Borek Szlachecki.

Grupa III

PŁOMIEŃ KOŚCIELEC - STRAŻAK PRZYBYSŁAWICE 4-1 (3-1)

0-1 Maciora 11, 1-1 Bochenek 18, 2-1 E. Śpiewak 27, 3-1 Bochenek 3, 4-1 E. Śpiewak (karny) 55.

Płomień: Pardała - Cholewa, Łanecki, Gorzkowski Zakrzewski (80 Pasek) - Gołdyn (46 Domagała), Jędrys, Korfel (46 Guca), Grabowski - Bochenek (75 W. Magnes), E. Śpiewak

Strażak: Stasiak - Kałwa, Książek, Balik, Dela (46 Madej) - Micek, Solarz (46 Kurczek), Serwatka, Maciora - Woźniak, Kardas

Piłkarze z Kościelca odnieśli zasłużone zwycięstwo. Wprawdzie szybko i w nieco pechowych okolicznościach stracili gola, ale równie szybko wyrównał pozyskany zimą Jacek Bochenek. Gospodarze przez całe niemal spotkanie panowali nad wydarzeniami. Grali lepiej technicznie i taktycznie od rywali. Po raz kolejny nie zawiódł Eugeniusz Śpiewak. To on dał prowadzenie Płomieniowi, a po przerwie ustalił wynik meczu, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Michale Grabowskim.
(ALG)

KOSYNIERZY ADREM ŁUCZYCE - VICTORIA SMROKÓW 2-0 (1-0)

1-0 Langner 31, 2-0 Kołacz 79.

Sędziował Artur Śliwa. Żółta kartka Langner. Widzów 100.

Kosynierzy: Janeczek - Dutkowski, Suchy, Korcala, Kawula (85 Poplatek), Kaczmarczyk, Langner, Osika (75 Wadowski), Kołacz (80 Stec), Barucha (80 Król), Chrzanowski.

Victoria: R. Grzegórzko - Woszczek (35 Uszakiewicz), J. Grzegórzko, A. Stanek, Kasprzak, G. Górak, G. Stanek, Lindaziewicz, Czajkowski (57 Żurowicz), Fundament, Radłowski (70 Kubicki).

Kibice Kosynierów przyzwyczaili w tym sezonie do wysokich i efektownych zwycięstw, jednak mecz z Victorią nie układał się długo po myśli zespołu lidera. Wprawdzie nowy nabytek zespołu Langner w 31 minucie ładnym strzałem uzyskał prowadzenie, ale później mimo całej gamy różnorodnych sytuacji nie udawało się gospodarzom strzelić kolejnych bramek. Sytuacja stawała się z punktu widzenia Kosynierów niewesoła, bowiem goście coraz częściej kontrowali i stwarzali okazje. Nie po raz pierwszy spokój w szeregi kolegów wprowadził Kołacz, który najsłynniejszą w tej grupie lewą nogą ustalił wynik rywalizacji.
(PAN)

POGOŃ OPATKOWICE - JUVENIA PRANDOCIN 0-5 (0-0)

0-1 Cichopek 57, 0-2 Wleciał 69, 0-3 Młyński 75, 0-4 Kornat 83, 0-5 Kupczyk 90.

Sędziował Popow. Żółta kartka: Kurek.

Pogoń: Pełka - Kurek, Czekajski, Karbowniczek, Kłysz - Pluta, Pomykalski, T. Chmiela, Maj - M. Chmiela, Makuła

Juvenia: Dejworek - Fundament (46 Kramarz), Lupa, Młyński, Marchewka - Adamek, Natkaniec, Klimczyk (77 Kornat), Lepiarczyk (60 Wleciał) - Cichopek, Kupczyk

Z trudem i naprędce sklecona jedenastka Pogoni przez blisko godzinę stawiała skuteczny opór gościom. Wprawdzie Juvenia miała inicjatywę, ale do przerwy lepsze sytuacje bramkowe po kontratakach stwarzali miejscowi. Gdy wreszcie w 57 min Makuła nie zdołał strzelić do siatki nawet po minięciu bramkarza, zmarnowane okazje zaczęły się mścić jedna po drugiej. Wynik otworzył Cichopek po akcji Kupczyka. W ostatnich 30 minutach zawodnicy Juvenii robili już na boisku co chcieli, a gospodarze nie mieli sił, by im przeszkodzić.
(ALG)

W innych meczach: Polanowice - Słomniczanka II 0-1 (0-1). Szewczyk; Michałowianka - Orzeł Iwanowice 7-1 (3-0). Boczkowski 2, Jakubowski, Pojałowski, Bubak, Stefańczyk, Wywiał; Galicja Raciborowice - Błyskawica Wyciąże 1-1 (0-0). Witek - Nowak; Sparta Skrzeszowice - Krowodrza Kraków 3-3 (2-1). Marzec 2, Nowak.

Myślenice

ORZEŁ MYŚLENICE - ISKRA BRZĄCZOWICE 5-1 (1-1). 1-0 Ćwierz 24, 1-1 Kalemba 38, 2-1 Miętka 66, 3-1 Skrzeczek 72, 4-1 Święch 81, 5-1 Miętka 86.

Sędziował Dariusz Walas.

Orzeł: Drewienkiewicz - Sawicki, Ćwierz, Mikołajczyk, Guzik, Eichler, Święch, Mietka, Skrzezczek, Wawok, Muniak oraz Szymski, Nawała.

Iskra: Maniecki - Hosaja, Batko, Płachta, Ślusarczyk, Baran, Płatek (70 Augustynek), Wawrzusiak, Mitan, Kalemba, Karcz.

Dwa zasłużone dla myślenickiej piłki kluby stworzyły ciekawe widowisko. W pierwszej połowie, gdy graczom z Brzączowic starczało sił dotrzymywali oni kroku gospodarzom, po przerwie widowisko było już jednostronne. Gracze Orła wypracowali sobie sporą liczbę bramkowych okazji, większość z nich wykorzystali, a najładniejszej urody był gol zdobyty strzałem z woleja przez Skrzeczka. Orzeł ma jeszcze szanse aby włączyć się do walki o powrót do klasy A, Iskrę czeka w tym sezonie zgoła odmienne zadanie.
(PAN)

HEJNAŁ KRZYSZKOWICE - RUDNIK 3-2 (2-1)

1-0 Durlatka 21, 1-1 Marek 34, 2-1 Stryszkowski 41, 2-2 Marek 48, 3-2 Panuś 89-karny.

Sędziował Jerzy Bałucki. Żółte kartki: Wnęk - Sikora, D.Blak, Klimczyk. Widzów 100.

Hejnał: Kaczor - Pietrzyk, Obłaza, Wnęk - Panuś - Wiewiórka (65 Muniak), Stryszkowski, Ciaputa (83 Salawa), Grabowski - Krupa, Durlatka.

Rudnik: Dynir - J.Łapa, D.Blak, Mirocha, Biela - P.Łapa (63 Cięciel), Sroka, Malina, Śmiłek - Klimczyk, Z.Marek.

Przed meczem piłkarze i kibice uczcili minutą ciszy pamięć Ojca Świętego Jana Pawła II.
   Przerwa zimowa zaowocowała wzmocnieniami w drużynie Hejnału. Bezpośrednim zarządzaniem drużyny zajął się grający trener, doświadczony Józef Panuś. Krzyszkowiczanie zaprezentowali ofensywny, ładny dla oka futbol "na tak". Zbyt często jednak zapominają o obronie. Rudniczanie dwukrotnie przykładnie ich skontrowali. Najpierw Klimczyk wypuściła Marka sam na sam, który nie zmarnował okazji. Za drugim Marek dobił piłkę do bramki po fatalnym błędzie Kaczora, który próbowała łapać piłkę lekko zagraną przez Pietrzyka. Dobrze dysponowany Marek mógł przechylić szalę na korzyść gości w 82 minucie, jednak fatalnie skiksował po szarży i podaniu od Śmiłka. Byłby to jednak niesprawiedliwy wyrok. Krzeszowiczanie bardziej zapracowali na 3 punkty. Prowadzenie objęli po składnej akcji Krupa-Grabowski-Durlatka. Druga bramka była efektem świetnego przerzutu Panusia na wolne pole do Stryszkowskiego, który sprytnym lobem pokonał dobrze broniącego Dynira. Rozstrzygnięcie nastąpiło tuż przed końcem. Po faulu na Durlatce Panuś w podręcznikowy sposób spożytkował karnego.

W innych meczach: Dziecanovia - Wicher Stróża 1-1 (0-1). P. Miekina; Szczebel Lubień - Beskid Tokarnia 0-1 (0-1). Luberda; Jawor Jawornik - Clavia Świątniki Górne 0-2 (0-1), Włodarczyk, Jurkiewicz. Mecz Staw Polanka - Rokita Kornatka - został przełożony.

Wieliczka

Naprzód Ochmanów - Stryszowianka 0-1 (0-0). Stasiak; Legion Pierzchów - Tęcza Słomiróg 2-1 (2-1). Mardos 2 - J. Pieprzyca; Wilga Koźmice Wielkie - Sułków 0-0; Wiślanka Grabie - Wieliczanka 2-0 (1-0). Luty 2; Sokół Chorągwica - Gryf Wiatowice 4-3 (2-1). Filo, M. Starowicz, Leśniak, Górski - Tabak 2, Sadkiewicz; Start Brzezie - Iskra Zakrzów 1-1 (1-0). Kaczmarczyk - Sadko; Gwiazda Brzegi - Bieżanowianka Kraków II 2-0 (1-0). Wiśniewski, Oczoś. Pauzował Orzeł II Piaski Wielkie.

Chrzanów

Dulowa - Korona Mętków 1-1, Polonia Luszowice - Zryw Brodła 3-1, Arka Babice - LKS Żarki 4-2, Górzanka Nawojowa Góra - Zryw Kąty 0-1, Wisła Jankowice - Nadwiślan Rusocice 1-0. Pauzowała Alwernia II.

Olkusz

Jutrzenka Ostrężnica - Orzeł Bolesław Bukowno 4-1, Legion Bydlin - Trzyciąż 0-3, Centuria Chechło - Skok Lgota Wolbromska 2-2, Dłubnia Jangrot - Bukowianka 5-1, Błysk Zederman - Leśnik Gorenice 1-3, Pogoń Strzegowa - Sokół Gołaczewy 0-1. W jedynym meczu poprzedniej kolejki Bukowianka - Błysk 2-0.

Klasa C

Grupa I: Tonianka II - Maszycanka 2-2, Bronowianka II - TS Węgrzce 5-0, Wisła II Rząska - Strzelcy/Korona Kraków 1-4, Jutrzenka Giebułtów - Pychowianka 6-1. Pauzowała Victoria II Kraków. Strzelcy/Korona - Tonianka II 2-1.

13. Grom 12 5 19-82

Grupa II: Kliny Kraków - Wisła II Jeziorzany 4-0, Wróblowianka II - Lotnik II Kryspinów 5-3, Zieleńczanka II - Błękitni Czułówek 3-0, Pogoń II Skotniki - Powiśle Ochodza 2-2, Zryw Facimiech - Sparta Przeginia Duchowna 2-2.

12. Wisła II 12 9 30-43

Grupa III: Agricola Klimontów - Juvenia II Prandocin 1-3, Czarni Grzegorzowice - Orzeł Bębło 1-3, Skała 2004 - Polonia Więcławice 2-3, Wróżenice - Strażak Goszcza 1-2, Płomień II Jerzmanowice - Wierzbowianka 0-3, Racławice - Pogoń Wronin 1-6.

12. Agricola 12 0 20-63

Grupa IV: Błękitni Falniów - Jastrzębiec Książ Wielki 2-0, Iskra Pałecznica - Spartak Charsznica 2-4, Trątnowianka - Milenium Radziemice 0-7, Olimpia Czaple Wielkie - Northstar Miechów 1-1, Cobra Wężerów - Zryw Przesławice 0-4.

12. Cobra 12 0 11-83

Wieliczka: Wilga Golkowice - Promień II Zakrzowiec 4-0, Zieloni Niegowić - Wolni II Kłaj 2-2, Targowianka - Sparta Winiary 1-1, Zryw Szarów - Batory Wola Batorska 3-0, Solanka Łężkowice - Zagaje Gdów 2-5, Concordia Pawlikowice - Dąb Zabierzów Bocheński 0-5. Pauzowała Rogowianka Wolica. Z poprzedniej kolejki: Promień II - Concordia 1-2.

1. Targowianka 14 32 41-6

2. Rogowianka 13 31 37-17

3. Wilga 14 31 52-10

4. Dąb 14 26 46-16

5. Sparta 14 24 39-13

6. Zagaje 14 24 23-20

7. Concordia 15 18 26-38

8. Zryw 14 18 25-53