B, C KLASA PIŁKARSKA - KRAKÓW

PAN
Płomień II Jerzmanowice - Skała 0-8, Sparta Skrzeszowice - Jutrzenka Giebułtów 2-1, Błyskawica Wyciąże - Polanowice 5-0, Galicja Raciborowice - Prądniczanka II Kraków 3-4, Albertus Kraków - Rybitwy Kraków 4-1, Grzegórzecki Kraków - Orzeł Iwanowice 2-1.

Grupa II

Pogoń II Skotniki - Podgórze Kraków 2-1 (1-1)
Bramki dla Pogoni: A. Piszczek 2.
Pogoń II: Ludwikowski - Chmiołek, K. Giermek, Wojdyła, R. Dziedzic - Sośnicki, Myca, M. Dziedzic, Michalczyk - Staśko, A. Piszczek.
Piłkarze Pogoni II Skotniki awansowali do klasy A. Stało się to po zwycięstwie nad byłym piątoligowcem z Podgórza. Bohaterem meczu został Artur Piszczek, który zaskoczył bramkarza gości uderzeniem z wolnego, a gdy rywal wyrównał w końcówce meczu wziął ciężar gry na siebie i wykończył akcję i podanie Michalczyka.
W**innych meczach:** Tyniec - Zryw Facimiech 0-0, Zryw Facimiech - Gajowianka 3-2, Tyniec - Strzelcy Korona Kraków 1-0, Libertów - Rzozovia 1-2, Pychowianka - Borkowianka Borek Szlachecki 1-3, Trzebol Wielkie Drogi - Płomień Kostrze 0-3.

Grupa III

Wisła Rząska - Lotnik II Kryspinów 2-1, Mydlniczanka - Kaszowianka 3-3, Kaszowianka - Tęcza Piekary 5-1, Niegoszowianka - Sportowiec Modlniczka 3-2, Wisła Jeziorzany - Iskra Czułów 6-0, Orlęta Rudawa - Mydlniczanka 3-6, Wisła Czernichów - Bronowianka II Kraków 5-0. Weryfikacja: Mydlniczanka - Niegoszowianka 0-3 (na boisku 4-2).

43-89

Awans: Sportowiec, spadek: Wisła Czernichów.

Grupa IV

Spartak Wielkanoc Gołcza - Northstar Miechów 2-0 (2-0)
1-0 Spaczyński 18, 2-0 Pardała 21.
Sędziował; Michał Krzyżak z**Krakowa. Widzów 300.Spartak: Lipczyński - Kłosiński (73 P. Furgał), Satora, Pysz (10 Kozłowski), Jagiełło, Kazieczko, Rogozik, T. Furgał (60 Kosiba), Papaj (20 Sosnowski), Pardała, Spaczyński. Northstar: Sokół - Winiarski, Korfel, Kopeć, Rosa, J. Toniarz, A. Toniarz, Ordys, Strycharz (60 Kulgawczuk), Filus, Ł. Bętkowski.
Po dwóch sezonach w klasie B zespół Spartaka wrócił do A klasy. Ostatnie zwycięstwo nie było jednak gładkie, gospodarze okupili je kontuzjami. Pardała żegnał się z dziewczyną po przerwie tak, jakby szedł na wojnę... Ostatnie 10 minut spartakowcy grali w dziesiątkę i bynajmniej nie dlatego, iż ktoś "zarobił" czerwony kartonik. Limit zmian został wyczerpany, a grający trener Ryszard Kazieczko doznał poważnego urazy kolana lewej nogi. Mocno utykając mógł tylko dyrygować grą zza bocznej linii.
Wcześniej Kazieczko dzielił piłkami jak dobry ojciec: godnie i sprawiedliwie. Obie bramki padły z akcji w pierwszej połowie spotkania. W 18 min Pardała precyzyjnie podał piłkę głową do nadbiegającego Spaczyńskiego. Ten bez namysłu huknął prostym podbiciem z prawej nogi, nie dając Sokołowi żadnych szans. Trzy minuty później, wykorzystując zamieszkanie w obronie Northstaru i zasłonę dymną z tumanów wzbijanego kurzu, wynik podwyższył Pardała. Poprzeczka Kozłowskiego z 30 minuty to ostatnia okazja z pierwszych 45 minut. Bramkarz gości Sokół skarżył się w przerwie, że patrzył pod słońce i praktycznie nie widział górnych piłek.
W 50 min efektownym strzałem przewrotką popisał się Spaczyński. Byłaby to najładniejsza bramka nie tylko meczu ale i sezonu. Jednak piłka minimalnie minęła lewy róg... Po upływie kolejnych 8 minut ten sam zawodnik jeszcze raz miał okazję podwyższyć wynik. Szarżę na bramkę gości zwieńczył jednak trafieniem w słupek.
Groźnym, ledwo obronionym przez Lipczyńskiego strzałem, zrewanżował się Łukasz Bętkowski. Była to jedyna sytuacja bramkowa Northstaru, a to trochę za mało zważywszy na wagę i wymiar spotkania. Po końcowym gwizdku żółto-zielone koszulki spartakowców pofrunęły wysoko w górę. Zawodnicy odtańczyli taniec zwycięstwa w kole i gorąco podziękowali kibicom.
(WOJ) W**innych meczach:** Juvenia Prandocin - Zryw Przesławice 4-2, Victoria Smroków - Polonia Więcławice 4-4, Jastrzębiec Książ Wielki - Wierzbowianka 2-1, Spartak Charsznica - MKS Proszowice 0-2. Pauzował Płomień Kościelec.

21-54

Awans: Spartak Wielkanoc-Gołcza, spadek: Spartak Charsznica.

Wieliczka

Wolni Kłaj - Start Brzezie 3-1, Sparta Winiary - Stryszowianka 1-3, Gryf Wiatowice - Wieliczanka 0-4, Iskra Zakrzów - Targowianka 5-1, Contra Sułków - Wisła Niepołomice 3-4, Gwiazda Brzegi - Tęcza Słomiróg 3-1.

30-110

Awans: Wisła, Wolni, spadek: Gwiazda, Gryf.

Myślenice

Weryfikacja: Grodzisko Raciechowice - Cyrhla Krzczonów 0-3 (na boisku 1-0).

Chrzanów

Promyk Bolęcin - Tęcza Tenczynek 3-3, Błyskawica Myślachowice - Korona Mętków 4-1, Dulowa - Victoria Zalas 3-0, Górzanka Nawojowa Góra - Zryw Kąty 0-3, Zryw Brodła - Ruch II Młoszowa 2-1, Wisła Jankowice - Polonia Luszowice 6-1. Pauzowała Janina II Libiąż.

28-86

Awans: Tęcza, spadek: Górzanka, Polonia.

Olkusz

Orzeł Kwaśniów - Spójnia II Osiek 0-4 (0-2)
0-1 Stach 12, 0-2 Krygier 28, 0-3 Grabowski 50, 0-4 Żurada 89.
Sędziował Tomczyk. Widzów 250.
Orzeł: Damian Wołek - Karda, Pogan, Grznka, Daniel Wołek, Nyczaj, Bierlet (Gieszczyk), Bednarz, Jurczyk, Kardynał, Guzy.
Spójnia II: Pietrzyk - Brodziak, sadzawicki, Szumera (60 Ptak), Krygie, Sioła (75 Moń), Tomeczek, Szastak, Stach, Grabowski (80 Żurada), Krzywdziński (65 Tracz).
Spójnia II awansowała do klasy A, a Orzeł swej szansy będzie musiał szukać w barażu z Jutrzenką Ostrężnica. Goście przyjechali w silnym składzie i nie pozostawili rywalowi złudzeń. W 12 minucie dośrodkowywał Krzywdziński i Stach uderzył piłkę obok interweniującego bramkarza gospodarzy. Do remisu mógł doprowadzić Kardynał, ale po jego uderzeniu dobrze interweniował Pietrzyk. Po chwili było 2-0, gdy Krygier ładnie przymierzył z rzutu wolnego lokując piłkę w okienku. W 36 min minimalnie pomylił się Grabowski. Po przerwie Grabowski wykorzystał sytuację sam na sam, w podobnych okolicznościach pomylił się Krzywdziński. Dla Orła okazje mieli Guzy i Kardynał. W 89 min po akcji i podaniu Tomeczka piłkę do siatki skierował Żurada, a okazję na honorową bramkę zmarnował w 90 minucie Kardynał.
W**innych meczach**: Trzyciąż - Błysk Zederman 5-4, Skok Lgota Wolbromska - Unia Jaroszowiec 3-0, Bukowianka - Leśnik Gorenice 4-4, Centuria Chechło - Pogoń Strzegowa 1-2, Legion Bydlin - Strumyk II Zarzecze 2-1. W najbliższą środę odbędzie się zaległy mecz pomiędzy Centurią a Bukowianką (godz. 18.30).