Bayer Leverkusen jest o krok od finału Ligi Europy. Pokonał na wyjeździe AS Romę

Bartosz Głąb
Florian Wirtz (Bayer) wraz z kolegami z zespołu celebruje zdobycie gola w półfinale Ligi Europy. Ettore Ferrari / PAP
Bayer Leverkusen pokonał na wyjeździe AS Romę 2:0 w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Europy. Ozdobą spotkania było drugie trafienie Aptekarzy, autorstwa Robert Andrich. Niemiecka drużyna jest już bardzo blisko wielkiego finału rozgrywek. W drugim spotkaniu 1/2 finału Olimpique Marsylia zremisowała z Atalantą Bergamo 1:1.

Bayer Leverkusen pokonał Romę. Jest już o jeden mecz od finału

Rozpędzony Bayer Leverkusen w pierwszym meczu półfinałowym zagrał na Stadio Olimpico z AS Romą. W ekipie ze stolicy Włoch po raz kolejny tylko na ławce rezerwowych zasiadł Nicola Zalewski. Reprezentant Polski w ostatnich 5 meczach swojego zespołu nie pojawił się na murawie nawet na moment.

Jego koledzy mogli objąć prowadzenie w 21. minucie. Dośrodkowanie z narożnika boiska trafiło do Leandro Paredesa, ten zagrał na głowę Romelu Lukaku, a belgijski napastnik trafił piłką tylko w poprzeczkę bramki przyjezdnych.

Odpowiedź Bayeru była zabójcza. Fatalny błąd w defensywie popełnił Rick Karsdorp, który pod naciskiem zagrał futbolówkę pod nogi Alejandro Grimaldo, ten oddał ją do Floriana Wirtza, a Niemiec technicznym strzałem otworzył wynik spotkania w Rzymie. Tuż przed przerwą Aptekarze mogli zdobyć nawet drugą bramkę, ale w ogromnym zamieszaniu, żaden z graczy drużyny z Leverkusen nie zdołał wpakować piłki do bramki.

W drugiej połowie Bayer zadał drugi cios. Kontratak niemieckiej drużyny w pierwszym tempie nie przyniósł rezultatu, ale chwilę później piłkę przed polem karnym Romy dostał Robert Andrich i popisał się pięknym uderzeniem, które może zostać ozdobą meczów półfinałowych.

Bayer w meczu rewanżowym prawdopodobnie dopełni dzieła i awansuje do finału rozgrywek. Nicola Zalewski ponownie nie podniósł się z ławki rezerwowych.

Probierz widział? Przyszły kadrowicz dobił drużynę Casha w Lidze Konferencji

Romelu Lukaku (Roma) w meczu przeciwko Bayerowi Leverkusen
Romelu Lukaku (Roma) w meczu przeciwko Bayerowi Leverkusen Fabio Frustaci / PAP

Olimpique Marsylia zagrała na remis z Atalantą Bergamo

W drugim meczu półfinałowym Olimpique Marsylia podejmowało na legendarnym Stade Velodrome zespół Atalanty Bergamo. Włosi prowadzenie objęli w 11. minucie. Teun Koopmeiners świetnym podaniem otworzył drogę do bramki, a w "szesnastce" gospodarzy Gianluca Scamacca pewnym uderzeniem pokonał Pau Lopeza.

Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. W 20. minucie precyzyjnym uderzeniem z dystansu wyrównał Chancel Mbemba. Spotkanie rozpoczęło się bardzo obiecująco, ale to były jedyne gole, jakie kibice oglądali na stadionie w Marsylii. Atalanta osiągnęła swój cel i nie przegrała na trudnym terenie. W rewanżu będzie chciała rozstrzygnąć dwumecz na swoją korzyść.

Pierre Emerick Aubemayang (OM) w meczu półfinałowym Ligi Konferencji.
Pierre Emerick Aubemayang (OM) w meczu półfinałowym Ligi Konferencji. Guillaume Horcajuelo / PAP

Wyniki 1/2 finału Ligi Europy

• AS Roma - Bayer Leverkusen 0:2 (0:1)
  • Olimpique Marsylia - Atalanta Bergamo 1:1 (1:1)

Spotkania rewanżowe zostaną rozegrane w czwartek, 9 maja. Natomiast wielki finał rozgrywek odbędzie się w środę, 22 maja na Aviva Stadium w Dublinie.

Daniel Stefański i Karolina Bojar-Stefańska to najbardziej znana para sędziów piłkarskich w Polsce. On jest arbitrem w Ekstraklasie, a ona w niższych ligach. Czy Karolina kiedyś także będzie arbitrem na najwyższym szczeblu rozgrywkowym?Aby zobaczyć wszystkie zdjęcia klikaj strzałkę w prawo!

Oto najsłynniejsza para sędziów piłkarskich w Polsce. Daniel...