Bayern pokonany!

(JOT)
Niemcy. Dobiegła końca imponująca seria Bayernu Monachium 53 ligowych gier bez porażki. Pog­romcą mis­trza Niemiec okazał się Augs­burg, który wygrał 1:0.

Bayern ostatni raz w Bundeslidze przegrał 28 października 2012 r. (z Bayerem 0:1). Trener Josep Gu­ar­diola na derby Bawarii wystawił kilku graczy z głębokiej rezerwy. Po błędzie jednego z ich Mit­chella Weisera Augsburg uzskał jedyną bramkę. Arkadiusz Milik (Augsburg) był rezerwowym.

Borussia pokonała w Dort­mun­­dzie Wolfsburg 2:1. Gola zdobył Robert Lewandowski (90 minut, podobnie Łukasz Piszczek). 17. trafienie w sezonie zaliczył... plecami. Eugen Polanski strzelił gola dla Hoffenheim, trzeciego w tym sezonie. Sebastian Boe­nisch rozegrał cały mecz w Ba­yerze, a Ludovic Obraniak 3 minuty w Werderze.

Borussia D. – Wolfsburg 2:1 (0:1), Lewandowski 51, Reus 77 – Olic 30; Hamburger – Bayer 2:1 (1:0), Calhanoglu 4, Wes­termann 82 – Brandt 58; Nuern­berg – Borussia M. 0:2 (0:1), Arango 18, Kruse 79 k.; Werder – Schal­ke 1:1 (1:1), Di Santo 15 – Goretz­ka 33; Augsburg – Ba­yern 1:0 (1:0), Moelders 31; Eintracht F. – Ma­inz 2:0 (0:0), Joselu 52, Meier 85; Stuttgart – Frei­b­urg 2:0 (0:0), Maxim 69, Har­nik 89; Eintracht B. – Hannover 3:0 (2:0), Kum­bela 14, Nielsen 21, Hochscheidt 89; Hertha – Hof­fenheim 1:1 (1:1), Allagui 11 – Polanski 30.

1. Bayern 29 78 82–17

2. Borussia D. 29 58 64–32

3. Schalke 29 55 54–38

4. Borussia M. 29 48 51–34

5. Bayer 29 48 48–36

6. Wolfsburg 29 47 49–44

7. Mainz 29 44 41–45

8. Augsburg 29 42 41–43