Beniaminek musiał uznać wyższość Miedzi

(ŻUK)
I liga piłkarzy ręcznych. Dla MTS-u Chrzanów występ w Legnicy był pierwszym po przerwie na tym szczeblu rozgrywek. Ostatnie dwa sezony spędzili bowiem w drugiej lidze.

Źle zaczęło się to spotkanie dla przyjezdnych, od stanu 3:0 dla gospodarzy w 5 min. Wprawdzie 5 min później notowaliśmy remis 3:3, ale potem już ton wydarzeniom na parkiecie nadawali legniczanie. Do przerwy Siódemka Miedź zyskała sporą przewagę, która w 40 min wzrosła do czternastu trafień (26:12). Ostatecznie skończyło się na 16 golach różnicy.

Widać było różnicę między naszymi zespołami _– ocenił trener chrzanowian Leszek Wójcik. – _Gospodarze to bardzo zgrany team i ciężko było się nam przebić przez szczelną obronę rywali. Byli lepsi pod każdym względem. Na pewno zagraliśmy słabo, z pewnością można było przegrać niżej.

Dodajmy, że w zespole chrzanowskim nie zagrali Zajdel, Książek i D. Skoczylas z uwagi na kontuzje. Dla MTS-u głównym celem jest utrzymanie się w lidze. Wszystko co ten zespół zyska więcej, będzie wielkim sukcesem.

Siódemka Miedź Legnica – MTS Chrzanów 38:22 (18:10)
Bramki: Kozłowski 7, Szuszkiewicz 5, Antosik 4, Szuwara 4, Płaczek 3, Skiba 3, Będzikowski 3, Makowiejew 3, Piwko 2, Nastaj 2, Majewski 1, Wita 1 – Cupisz 5, Rola 4, Kirsz 3, Żydzik 3, M. Skoczylas 2, Orlicki 2, Giza 1, Budziosz 1, Wierzbik 1.