Pawel Panus
Pawel Panus
Adrian Pater zdobył dwa gole
Adrian Pater zdobył dwa gole Fot. Wacław Klag
Futsal. Po Zwycięstwie 6:5 w Brzegu Lex Kancelaria Słomniki objęła przodownictwo w grupie południowej I ligi.

Futsal Team Brzeg - Lex Kancelaria Słomniki 5:6 (2:4)

Bramki dla Lex Kancelarii: Pater 2, Klim, Wędzony, Przeniosło, Czech.

Lex Kancelaria: Zachariasz, Machlowski - Pater, Czech, Przeniosło, Nocoń oraz Ślęczka, Klim, Wędzony, Ząbek, Korzeniowski, Ciałowicz.

Goście rozpoczeli mecz od skomasowanych ataków, ale pomimo naprawdę dobrych okazji, gole nie padały. Gdyby wówczas podpiecznym Miłosza Kocota udało się zdobyć kilka goli, uniknęliby oni nerwów w końcówce.

W końcu, po akcji Ślęczki, na listę strzelców wpisał się Klim. W 11 min piłka po strzale Patera z przedłużanego rzutu karnego trafiła w słupek. Potem do głosu doszli gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie 2:1. W 18 min po dwójkowej akcji Przeniosły z Paterem ten drugi skierował piłkę do pustej bramki. Goście poszli za ciosem i choć do końca pierwszej połowy pozostawało kilkanaście sekund, to najpierw Przeniosło z przedłużanego karnego, a następnie Wędzony, wpisali się na listę strzelców.

Po przerwie Pater z karnego zdobył piątą bramkę i wydawało się, że jest po meczu. Tymczasem miejscowi doprowadzili do wyrównania i końcówka meczu była szalenie emocjonująca. Decydującą akcję przeprowadzili Pater z Czechem i ten drugi zdobył gola na wagę trzech punktów.

W innych meczach: Berland Komprachcice - Remedium Pyskowice 3:3, Gwiazda Ruda Śląska - Orzeł Jelcz Laskowice 2:1, GKS Tychy - Futsal Nowiny 2:2, Malwee Łódź - Heiro Rzeszów 7:3.