Bibice, Zielonki. Biegi rodzinne wokół marchewki

Barbara Ciryt
Półmaratonowi Marchewkowemu towarzyszyły biegi rodzinne
Półmaratonowi Marchewkowemu towarzyszyły biegi rodzinne Fot. Archiwum gminy Zielonki
Marchewkowy Półmaraton wpisał się w kalendarz imprez sportowych gminy Zielonki. Kiedyś z uprawy marchewki utrzymywały się tu całe rodziny. Teraz jest znakiem rozpoznawalnym dla amatorów aktywnego wypoczynku.

Półmaraton i biegi rodzinne odbyły się na boisku Bibiczanki oraz okolicznych szlakach. Pierwszy bieg na dystansie 1 km wygrała rodzina Weitzów: Hania, Kacper, Zuzanna, Joanna i Przemysław. - Co roku bierzemy udział w Półmaratonie Marchewkowym oraz organizowanym w gminie Zielonki rajdzie rowerowym. Lubimy takie rodzaje aktywności - mówiła Joanna Góralczyk-Weitz.

Dzieci rywalizowały też na trzech innych dystansach: na 400 m (wiek 7-8 lat), na 800 m (9-10 lat), na 1000 m (11-12 lat oraz 13-14 lat). Dla dorosłych były biegi na trzech dystansach: 7,5 km wygrał Michał Welber z Brzeszcz. - Trasa fajna, ciekawa, ale wymagająca - ocenił. W tej kategorii wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Zawisza-Wierzbicka z Giebułtowa. Dystans 14,7 km wygrali Bogusław Gracz z Ząba i Katarzyna Obirek z Bibic.

Głównym zwycięzcą półmaratonu (21,6 km) został Dawid Kubiec, II był Sylwester Lepiarz, III - Volodymyr Timashor. W tej kategorii zwycięzcy otrzymali 500, 300 i 100 zł. A wśród wszystkich uczestników biegów rozlosowano nagrody od sponsorów. Nie zabrakło też zupy marchewkowej i świeżej marchewki do chrupania.

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto