Błędy sporo kosztowały tarnowską drużynę

(KIER)
I liga piłkarzy ręcznych. W spotkaniu sąsiadów w ligowej tabeli lepsi okazali się gospodarze i do szczypiornistów SPR Tarnów mają już tylko jeden punkt straty.

Zagłębie Sosnowiec – SPR Tarnów 27:22 (13:14)
Bramki: Kulka 11, Lidyt 6, Przybyła 5, Kalisz 3, Szeląg 2 – Szatko 8, Dutka 7, Basiak 3, Niemiec 1, Jewuła 1, Wajda 1, Sokół 1.

Po trzech minutach piłkarze ręczni Zagłębia Sosnowiec prowadzili 2:0. Trzy minuty później do remisu doprowadzili Szatko i Wajda. Już do końca pierwszej połowy padała bramka za bramkę. Tuż przed gwizdkiem trafił raz jeszcze Szatko i tarnowianie schodzili na przerwę z przewagą jednego gola. Po zmianie stron ponownie Szatko podwyższył rezultat na 15:13, lecz przez następne osiemnaście minut tarnowianie nie zdobyli żadnej bramki, stracili pięć. Gracze Zagłębia złapali rytm, kontrolowali przebieg spotkania i zainkasowali cenne punkty.

Popełnialiśmy wiele błędów, niestety były to proste straty, po których rywal zdobywał bramki. Słabo zagraliśmy zwłaszcza na początku meczu i tuż po przerwie. Mam nadzieję, że w kolejnych meczach mój zespół zaprezentuje się o wiele lepiej, bo popełniając tak wiele błędów trudno myśleć o dobrej lokacie w lidze – powiedział trener SPR-u Tarnów Ryszard Szkutnik.