Blisko powtórki

ART
I LIGA KOBIET. Dwie porażki na początek rywalizacji w półfinale play-off poniosły w Murowanej Goślinie "ekonomistki". Kolejne spotkanie, ewentualnie dwa, bo gra się do trzech zwycięstw, a najbliższy weekend w Krakowie. Piecobiogaz Murowana Goślina - Eliteski Skawa AZS UEK Kraków 3-0 (25-19, 25-19, 25-23)

Eliteski: Kuskowska, Surma, Wilczyńska, Jagodzińska, Jaroszewicz, Żochowska, Reptak (libero) oraz Hatala, Hawryła.

Piecobiogaz - Eliteski UEK 3-2 (22-25, 25-20, 25-18, 20-25, 15-13)

Eliteski: Kuskowska, Wilczyńska, Jagodzińska, Hatala, Hawryła, Jaroszewicz, Reptak (libero) oraz Surma.

Krakowski beniaminek wcześniej, w ćwierćfinale, sprawił sensację, eliminując Chemika Police. Kluczem do tego było jedno wyjazdowe zwycięstwo w pierwszej serii meczów. Teraz także było blisko takiego osiągnięcia.

W pierwszym sobotnim spotkaniu gospodynie po punktowej serii odskakiwały (w I secie z 10-10 na 16-10, w drugim z 4-4 na 13-5) i tylko w ostatniej partii dały się postraszyć. Wykorzystały dopiero czwartą piłkę meczową, wygrywając do 23. W szeregach miejscowych brylowały Strządała - 15 pkt, Walawander 14 i Malinowska 11.

Znacznie więcej emocji było we wczorajszym pojedynku. Chyba najlepszy mecz w karierze zagrała Hatala, której klubowi statystycy naliczyli aż 27 punktów (najlepsza w miejscowej ekipie była ponownie Strządała - 18 pkt). Pierwszego seta wygrały krakowianki, w dwóch kolejnych rywalki znów wykorzystywały ich słabsze momenty, budując przewagę po zdobytych seryjnie punktach. Przyjezdne doprowadziły do tie-breaka. W nim na przerwie technicznej było 8-7 dla Piecobiogazu, który później prowadził 14-11. Dwie piłki meczowe Eliteski obroniły, w następnej akcji Malinowska skutecznie obiła blok i miejscowe zwyciężyły.