Błyskawica została trafiona siedem razy, cztery ciosy Spółdzielcy zadał Szafrański

red

Grupa IV Tarnów

Zgłobice – Ryglice 2:0 (1:0), Gorczyca 6, P. Brożek 75 karny; Bobry Bobrowia Bobrowniki Małe – Szynwałd 2:1 (0:0), Miśtak 67, Kawa 71 – Stańczyk 55; Dunajec Zakliczyn – Tuchovia II 4:1 (2:0), Czermak 10, 51, Steć 5, B. Tokarczyk 80 – Ogiela 70; Gromnik – Pogórze Pleśna 0:1 (0:0), M. Chudoba 60; Iskra Tarnów – Pogoria Pogórska Wola 1:0 (0:0), Gajda 70; Jutrzenka Wierzchosławice – Olszynka Ołpiny 0:0; Liwocz Szerzyny – LUKS Skrzyszów – spotkanie odwołano ze względu na zły stan boiska.

Grupa I Bochnia

PIAST ŁAPANÓW – VICTORIA SŁOMKA 2:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Trybuła 46, 1:1 Makówka 60, 2:1 Migas 90+2.

Piast: Babral – Banaś, Kuras, Wojewoda – Musiał, Drożdż, Kasprzyk, Nowak, Hybel, Satoła (46 Migas) – Świątko, Trybuła.

Victoria: Kaliński – Skoczek, Jędrzejek, Ciuruś – Błażejewicz, Kaim (80 Dziadowiec), Tworzydło, Kościółek (55 Milewski), Makówka – Hupało, Gnutek.

Sędziował: Mariusz Krupa (Bochnia). Widzów: 50.

W 10 min Kościółek trafił z 18 m w słupek, kwadrans później Babral wygrał pojedynek sam na sam z Hupałą. Gospodarze najlepszą do przerwy okazję mieli w 42 min, Świątko uderzył jednak obok słupka. Wynik otworzył w 46 min Trybuła, który po minięciu obrońcy i przepuszczeniu piłki między nogami bramkarza kopnął do pustej bramki.

Potem dwie dobre okazje miał Drożdż, wynik podwyższyć mógł także Trybuła. W 60 min, po wykopie Kalińskiego i błędzie Banasia, Babral przepuścił między rękami piłkę uderzoną głową przez Makówkę. W 72 min po wrzutce z 25 m Wojewody piłka trafiła w słupek. Rezultat ustalony został w doliczonym czasie gry, gdy po rzucie wolnym Banasia, celnie z 12 m główkował Migas.

(STM)

Błyskawica Proszówki – Czarni Kobyle 0:7 (0:4), Żubr Gawłówek – Tarnavia Tarnawa 2:2 (1:0), P. Rakoczy 42 karny, Buras 71 – samobójcza 60, Kącki 80; Górnik Siedlec – Beskid Żegocina 1:0 (1:0), K. Orlik 18; Raba Książnice – Raba Niedary 1:1 (0:0), Borycz 51 – Klesiewicz 78; Rzezawianka Rzezawa – Borkowianka Borek 1:0 (0:0), K. Krzyżanowski 70; Drwinka II Drwinia – Trzciana 2000 2:1 (1:0), Kordeusz 28, Paluch 82 – Górka 57.

Grupa II Brzesko

SOKÓŁ MASZKIENICE – SPÓŁDZIELCA GRABNO 5:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Szafrański 8, 2:0 Tomczyk 24, 2:1 Mucha 30, 3:1 Szafrański 57 karny, 4:1 Szafrański 69, 5:1 Szafrański 82.

Sokół: Grzesik – M. Węgrzyn, Szot (73 Chmielarz), Kądziołka (46 Maciaś), Kubala – A. Węgrzyn, Bury (78 Pędrak), K. Węgrzyn (71 Janisz), Płachno – Tomczyk, Szafrański.

Spółdzielca: A. Morys – Baca (81 Stachelek), Nowak, Jarząb, Kołeczek - Kazimierz Morys, L. Hajdo, R. Morys, S. Kuboń (71 Senderak) – Mucha, Chamioło (85 Krystian Morys).

Sędziował: Sebastian Wiśniowski (Tarnów). Widzów: 60.

Piłkarze Sokoła pewnie zainkasowali komplet punktów, choć rywale zwłaszcza do przerwy starali się nawiązać z nimi walkę. Wynik już w 8 min otworzył najskuteczniejszy napastnik ligi Szafrański, który dośrodkowanie spod linii bocznej zamienił głową na gola. Prowadzenie podwyższył Tomczyk, który wykorzystał nieporozumienie defensorów Spółdzielcy. Jeszcze przed przerwą goście, po rzucie rożnym i strzale Muchy, zdołali złapać kontakt, jednak w drugiej połowie miejscowi nie pozostawili im złudzeń. Popis snajperskich umiejętności zaprezentował Szafrański, który zdobył cztery bramki.

JAROSŁAW BODUCH

Uszew – Dunajec Mikołajowice 1:2 (1:0), Górka 27 – Bibro 60 karny, D. Jarosz 73; Victoria Porąbka Uszewska – Olimpia Bucze 1:0 (1:0), J. Górka 40; Olimpia Kąty – Iva Iwkowa 1:2 (1:0), Cebula 30 – Gnyla 55, Dzięgiel 75; Kłos Łysa Góra – Orzeł Stróże 2:1 (1:1), Drużkowski 41, samobójcza 68 – Izworski 36; Piast Czchów – Start 77 Biadoliny Szlacheckie 4:0 (2:0), A. Nakielny 30 karny, 75, Heród 7, Gwóźdź 90; Pogórze Gwoździec – Poręba Spytkowska 1:3 (0:1), Macheta 82 – Legutko 20, Zych 70, Maksimczyk 82; Victoria Bielcza – Korona Niedzieliska 4:5 (2:2), Łazarz 7, 60, Wójcik 30, 88 – Zachara 15, 19, Świątek 48, Słomka 56, Lipchardt 83; Pauzował Strażak Mokrzyska.

Grupa III Żabno

ŁUKOVIA ŁUKOWA – POLAN II ŻABNO 4:1 (1:1)

Bramki: 1:0 T. Frączek 18, 1:1 K. Wróbel 37, 2:1 T. Frączek 58, 3:1 T. Frączek 81, 4:1 Radoń 88.

Łukovia: Wiatr – M. Wałaszek, M. Prokop, Wanat (46 K. Wałaszek) - Długoń (87 Bujak), Smolik, Jurek, Król (46 Czosnyka), Radoń – T. Prokop, T. Frączek.

Polan II: Patoń –Stryczek[75], Kozak, F. Wróbel – Solak, D. Kijowski, M. Kijowski, K. Wróbel, M. Wróbel – Zieliński, M. Jachym (72 B. Jachym).

Sędziował: Grzegorz Migdał (Brzesko). Widzów: 30.

Bohater tego spotkania,Tomasz Frączek na listę strzelców wpisać mógł się już w 2 min, ale z 13 m nie trafił do bramki. W 18 min był już znacznie skuteczniejszy, finalizując prostopadłe podanie Smolika. Do remisu doprowadził w 37 min K. Wróbel, wykorzystując błąd miejscowych obrońców. Niespełna kwadrans po przerwie T. Frączek po krótkim rajdzie zaskoczył Patonia strzałem z 18 m.

W kolejnych minutach gospodarze mieli dwie idealne okazje do pod­wyższenia wyniku. W 68 min T. Prokop nie trafił jednak z 9 m do pustej bramki, a siedem minut później Radoń nie wykorzystał rzutu karnego, podyktowanego po faulu na nim Stryczka. Zawodnik gospodarzy zrehabilitował się za to w końcowych minutach. W 81 min po jego dośrodkowaniu z rzutu rożnego celnie główkował T. Frączek, siedem minut później Radoń strzałem z bliska sfinalizował centrę Smolika.

(STM)

Mędrzechów – Brzoza Brzezówka 2:1 (1:0), Sieradzki 45, Woliński 87 z karnego – Bulwa 75; Powiśle Bolesław – Łęgovia Łęg Tarnowski 3:3 (1:0), Pudełko 41, Chwałek 70, Woźniak 82 – Starzyk 50, Gawłowski 66, Jachym 77; RKS Radgoszcz – Olesno 1:5 (0:3), Urban 50 – Rozkórzka 5, 25 karny, 40, 80, Marek 65; Radłovia Radłów – Luszowice 4:2 (0:2), P. Kijak 50, 90, Grabka 60, R. Kijak 70 – Cygan 10, 20; Strażak Karsy – Dunajec Konary 2:2 (0:1), Gruchała 57, K. Bigosa 85 –Bil 20, Dziedzic 75; Unia Gorzyce – Dąbrovia II 2:3 (2:1), Kądzielawa 5, Bugajski 17 – Minorczyk 45, 75, Trzpit 54 z karnego; Wietrzychowice – LUKS Wola Radłowska 4:1 (2:0), Wojciechowski 26, 42, W. Bratko 79, 82 – Krzysztof Smoleń 60.

1. Olesno 17 45 49–9

2. Łukovia 18 41 47–22

3. Wietrzychowice 17 36 48–30

4. Dąbrovia II 17 35 47–31

5. Wola Radłowska 17 29 31–24

6. Polan II 17 27 39–30

7. Dunajec 17 27 32–25

8. Strażak 17 25 33–32