Boruc i Fabiański w dobrej formie

Jerzy Filipiuk
Artur Boruc i Łukasz Fabiański puścili po jednym golu, ale ich drużyny odniosły zwycięstwa we wtorkowych meczach 24. kolejki ligi angielskiej.

Obaj nasi reprezentacyjni bramkarze zaprezentowali dobrą formę, popisując się kilkoma świetnymi interwencjami. Bardziej z wyniku swej drużyny zadowolony był Boruc, gdyż jego drużyna zainkasowała trzy punkty.

Bournemouth wygrało na boisku Crystal Palace 2:1. Boruca w 27 minucie pokonał z kilku metrów Dann Scott. Goście odpowiedzieli jednak dwoma golami i odnieśli cenne zwycięstwo. Beniaminek Premier League zajmuje 15. miejsce w tabeli.

Swansea zremisowała na stadionie West Bromwich Albion 1:1. Goście prowadzili od 64 minuty niemal do końca spotkania. W doliczonym czasie gry po rzucie rożnym i dużym zamieszaniu na polu karnym Fabiańskiego pokonał Salomon Rondon. „Łabędzie” zajmują 16. lokatę w tabeli.

Wyniki: West Ham – Aston Villa 2:0 (0:0), Antonio 58, Kouyate 85; Norwich – Tottenham 0:3 (0:2), Alli 2, Kane 30 k. i 90; Sunderland – Manchester C. 0:1 (0:1), Aguero 16; Arsenal – Southampton 0:0; Leicester – Liverpool 2:0 (0:0), Vardy 60 i 71; West Bromwich – Swansea 1:1 (0:0), Sigurdsson 64 - Rondon 90+2; Crystal Palace – Bournemouth 1:2 (1:1), Dann 27 – Pugh 34, Afobe 57; Manchester U. - Stoke 3:0 (2:0), Lingard 14, Martial 23, Rooney 53.

Dziś: Everton – Newcastle, Watford – Chelsea. Czołówka tabeli po 24. kolejkach: Leicester (50 pkt), Manchester C. (47), Tottenham (45), Arsenal (45), Manchester U. (40), West Ham (39).