Bukowiec na podium

DW
LEKKOATLETYKA. Wincenty Bukowiec, długodystansowiec z Krosnej (gm. Laskowa), który od początku trwającej przeszło 40 lat kariery związany jest z "Dziennikiem Polskim", dwukrotnie zajmował drugie miejsca w VII Międzynarodowym Biegu im. Jana Pawła II.

Bieg odbył się na 13-kilometrowej trasie w Krakowie, a okazją do jego rozegrania stała się 102. rocznica urodzin Karola Wojtyły. Na starcie stanęło blisko 600 śmiałków, do mety dotarło 536.

W tym kontekście szczególnego znaczenia nabierają dokonania radnego gminy Laskowa, który w klasyfikacji generalnej uplasował się na 82. pozycji, a w kategoriach powyżej 60 lat oraz samorządowców zajmował drugie lokaty. Na 10. pozycji w "generalce" sklasyfikowany został Mateusz Golonka z Gorlic, a wśród kobiet na piątym miejscu finiszowała nowosądeczanka Gabriela Rolka.

- Już sam udział w papieskim biegu był dla mnie wielkim przeżyciem, a lokaty na podium tylko potęgują moją satysfakcję - powiedział Wincenty Bukowiec.